Kdy se pustit do vztahu po rozchodu?

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Rozchod s partnerem může být velmi bolestivý, zvláště po letech vztahu. Kdy je správná chvíle pustit si do života nového muže, a v jaké chvíli je naopak lepší zůstat raději sama? Poradíme v následujícím článku.

Zamyslete se nad svým posledním vztahem

Zkuste si zapřemýšlet nad tím, co vám poslední vztah dal a vzal. S odstupem času se snažte zkonstatovat, zda jste byla po celou dobu opravdu spokojená, jak se k vám partner choval a zda v něm nevidíte nějakou návaznost na všechny vaše předchozí vztahy. Každý vztah vás něco naučí a posune hranice, díky kterým načerpáte životní zkušenosti. 

Dopřejte si prostor

Neskákejte hned po rozchodu do dalšího vztahu nebo seznamování, užijte si chvíle strávené pouze sama se sebou a do ničeho se nežeňte. S randěním počkejte do doby, než na expartnera zapomenete a nebudete k němu cítit žádné city nebo křivdy. 

Po ukončení vztahu máte spoustu času na nové zážitky, vzdělání, práci nebo volnočasové aktivity. Dopřejte si masáž, kosmetiku nebo nákup oblečení, zkrátka vše, co vás dělá šťastnou. Nechte minulost minulostí a zaměřte se na přítomnost. Zamyslete se, co od života chcete a běžte si za tím. 

Seberozvoj

Co od nového partnera očekáváte a jaké kvality by měl splňovat? Zaměřte se na důležité životní úvahy, neudělejte stejné chyby a poučte se z minulosti. Občas máme tendenci vybírat si podobné typy mužů, zejména v oblasti charakteristických povahových rysů nebo chování. Takovým vztahům se vyhýbejte a nesklouzněte ke stejnému typu vztahu, o který jste přišla.

Jste připravena?

Každá z nás potřebuje na zpracování bolesti jiné množství času. Někteří lidé se rozejdou v nenávisti, utnou veškerý kontakt, zablokují se na sociálních sítích a vymažou ze života. Druhá polovina lidí zůstane v kontaktu, z bývalých partnerů se stanou kamarádi, kteří spolu tráví volný čas. 

Je tedy pouze na vás, jak se k dané situaci postavíte. Čas na uzdravení sebe sama je individuální, primárně byste si však při vstupu do dalšího vztahu měla zodpovědět otázky, zda už jste opravdu svého ex dostala z hlavy, nemyslíte na něj a cítíte se opravdu šťastně. Pokud potkáte někoho nového, všímejte si, zda ho nesrovnáváte se svým předchozím partnerem nebo nad ním nepřemýšlíte více, než je zdrávo.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama