5 způsobů, jak vám může někdo projevit lásku

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Máte pocit, že vám váš partner neprojevuje lásku dostatečně? Nebo jste na místě toho, komu je vyčítáno, že se málo snaží? Možná máte problém, možná jde pouze o nedorozumění. Třeba jen každý mluvíte jiným emocionálním jazykem.

I v lásce může mít člověk občas pocit, že zatímco jeden mluví o koze, druhý o voze. A právě tématikou projevů lásky, které můžeme přirovnat k jazykům, se zabýval i psycholog Gary Chapman. Ten definoval projevy lásky do pěti jazyků. A také říká, že řeč vaší lásky a řeč lásky vašeho partnera může být odlišná. A které způsoby to jsou?

Doteky

To, jakým způsobem člověk vyjadřuje lásku, má často získané od svých rodičů. Pokud se před vámi neustále objímali, dost možná je vaším jazykem lásky dotek. Zatímco jednomu může stačit občasné držení se za ruce, jiný potřebuje doteků víc – víc objímání, líbání, držení, ale i sexuálního styku.

Dárky

Jiní lidé zase vyjadřují lásku pomocí dárků. Neměli na vás rodiče čas, ale nezapomínali vás zahrnovat dárky? Pak může být vaším jazykem lásky předávání darů. Nemusí se jednat pouze o dary materiální, ale také o drobné pozornosti. Třeba vaši oblíbenou čokoládu, kterou vám váš partner přinese z obchodu.

Skutky

Pokud vám váš partner neříká, co k vám cítí, ale připraví vám romantickou večeři, odveze děti do školy, namasíruje vás nebo za vás vyřídí vaše povinnosti, když vám není dobře, pravděpodobně jsou jeho jazykem lásky skutky. Takový člověk to většinou bere tak, že jsou pro něj skutky důležitější než slova.

Pozornost

Pokud vás rodiče pravidelně brali na výlety, nechyběly ani společné rodinné večeře nebo snídaně, je vaším jazykem lásky společné trávení času. Pokud vás štve, že se vám partner málo věnuje, že je při večeři na telefonu a že spolu nic moc nepodnikáte, musíte mu vysvětlit, že jsou pro vás věci jako pozornost a společně strávený čas důležité.

Slova

Říkali vám rodiče, jak moc vás milují? Potěší vás každý milý vzkaz? Pak jsou jazykem vaší lásky slova. Důležité jsou i ostatní věci, pokud vám ale váš partner nikdy neřekne nic hezkého, ve vašem vztahu to příliš harmonické nebude.

A poslední informace na závěr – vaším jazykem lásky nemusí být pouze jeden projev. Může se jednat o kombinace více projevů.

Který jazyk lásky je ten váš?

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama