Jak poznáte, že se bojíte milovat svůj protějšek

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Milovat je krásná věc, být milovaná je ještě krásnější. Láska patří k nejhezčím pocitům, které můžete během svého života zažít. Přitom je mnoho lidí, kteří se hlubším citům (lásce) brání a dělají vše možné i nemožné proto, aby se jim vyhnuli. Víte, proč tomu tak je?

Strach z lásky a vážnějších vztahů může mít mnoho příčin – velmi často se však jedná o obavu z odmítnutí nebo pocit, že si lásku nezasloužíte. Nebo se jenom honíte za nereálným ideálem. Ve vztahu se pak bojíte otevřít, uvolnit a odhalit své city.

A proč? Protože jste pravděpodobně zažila zklamání a zlomené srdce. Něco, co je hodně bolestivé a nechcete to zažít znovu. A tak se bráníte a máte tendenci své vztahy sabotovat. Ano, rozchod a zlomené srdce bolí – je ale opravdu potřeba zanevřít na další šanci na lásku?

Máte pocit, že si lásku nezasloužíte

Vyhýbáte se vážnějšímu vztahu, protože máte pocit, že si lásku nezasloužíte? Omyl, lásku si zaslouží každý – a ve chvíli, kdy budete sobě, ale třeba i svému partnerovi podsouvat opak, brzo tomu budete věřit nejen vy, ale i on. Najde se pak mnoho lidí, kteří si vás nebudou vážit.

Zapomeňte na to, že byste nebyla dost dobrá. Pokud za sebou máte vztah s někým, kdo vám dával najevo opak, musíte se přes to přenést – pracujte na svém sebevědomí a sebeúctě.

Máte přehnaná očekávání

V současnosti se to kolem nás hemží ideály téměř ve všem – sociální sítě i televizní seriály jsou reklamou na štěstí, každý se honí za dokonalostí a ideály. Pocitu, že váš partner musí být bezchybný, se pak podléhá snadno. Ano, váš partner pro vás může být princem na bílém koni, nespoléhejte však na to, že nebude mít žádnou chybu.

Navíc – bezchybnost by byla nudná. Nemusíte jít do vztahu s někým, kdo se skládá snad pouze z chyb, když ale vyberete někoho, kdo je pro vás ideální, ale má pár nedostatků, třeba si zamilujete i ty.

Spokojíte se s málem

Kromě honby za nedokonalostí jsou zde i ženy, které jsou pravým opakem – spokojí se s málem. Víte, že to ve vztahu s vaším aktuálním partnerem není ono, současně se ale snažíte být ráda za to, co máte, protože máte strach, že nikoho lepšího stejně nenajdete? Ačkoliv naprostý ideál neexistuje, nemá smysl zůstávat ve vztahu, který není šťastný, a na první pohled se k sobě s partnerem nehodíte. 

Děláte stále dokola stejné chyby

Máte pocit, že se vztahu ani lásce nebráníte, ale přesto to není ideální? Vždy to končí zklamáním a rozchodem? I to, že děláte stále stejné chyby, je svým způsobem bránění se lásce – třeba si to ani neuvědomujete. Vždy se zamilujete do mužů, kteří mají problémy s city, jsou nevěrní a na vše mají nějakou rádoby chytrou odpověď? Pak se snažte z tohoto zajetého vzorce chování vybočit a zkuste to jinak. Začněte tím, že si vyberete jiného partnera než doposud.

Co vy a vztahy? Víte o chybách, které jste při výběru někdy udělala?

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama