Ženšen pravý: nejen pro lepší sexuální život 

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Je mnoho bylinek, u kterých lidé věřili, že jsou všemocné a zbaví vás všech nemocí. A právě ženšen patřil mezi ně. Jedná se o léčivku, která vás zbaví různých neduhů a navíc zlepší váš sexuální život.

Kde se ženšen pravý vyskytuje?

Původní domovinou této bylinky je východní Asie. Je to exotická rostlina, která je po tisíce let využívána zejména v čínské, korejské a japonské lidové medicíně. To, jak se dostala na západ, není stoprocentně jisté, někde se uvádí souvislost s Marcem Polem. Každopádně se jedná o bylinu, která se hojně využívá také u nás.

U bylinky se nevyužívá její nadzemní část, ale především kořen, v němž jsou obsaženy níže uvedené účinné látky.

Ženšen a účinné látky

Ženšen je vzpřímená bylina, která může dorůstat výšky až 60 cm. Obsahuje mnoho účinných látek, mezi nimi například antioxidanty, saponiny, peptidy či polysacharidy. 

S ženšenem nejen k lepší sexualitě aneb jeho léčivé účinky

Ženšen patří mezi bylinky, které jsou oblíbené zejména pro své všestranné využití. A jak vám může být prospěšný? Obsahuje polysacharid ginsan, který výrazně podporuje imunitní systém. Kořen působí pozitivně také na centrální nervovou soustavu, oběhový systém a soustavu žláz s vnitřní sekrecí. Zlepší vám metabolismus, hojí se po něm lépe rány, ale i další kožní onemocnění. Má jisté antibakteriální schopnosti, navíc reguluje hladinu cukru v krvi a krevní tlak.

Ženšen má pozitivní vliv na únavu, smysly a regeneraci jaterních buněk. Jeho antioxidační vlastnosti oceníte při léčbě anémie. 

V neposlední řadě je nutné zmínit jeho účinek na hormonální aktivitu u žen i mužů. U mužů má pozitivní vliv na kvalitu erekce a zlepšení sexuálních funkcí. Takže ano, ženšen opravdu můžeme považovat za „všelék“. 

Dokonce byly potvrzeny účinky ženšenu při Parkinsonově a Alzheimerově chorobě, dále pak u různých nádorových onemocnění. Při nasazení ženšenu totiž nemocný nevnímá tolik bolest a únavu, navíc je vyrovnanější. Ženšen dokáže tlumit rozvoj metastáz. Věděli jste ale, že má i nežádoucí účinky?

Ženšen a nežádoucí účinky

Pokud to nebudete s konzumací ženšenu přehánět, neměl by nastat žádný problém. Komplikace se však mohou objevit v případě nadměrné konzumace. Při dlouhodobém užívání vysokých dávek se můžete „přiotrávit“. To znamená možnost hypertenze, nespavosti, ale také poruchy trávení, deprese a celkovou zmatenost.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama