Jak poznat, že je to ta pravá láska na celý život

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Jste zamilovaná, cítíte motýlky v břiše, myslíte jen na něj, ale říkáte si, jestli za to opravdu stojí? Poradíme vám, jak zjistit, zda je váš protějšek opravdu tím pravým partnerem na celý život.

Společně strávený čas

Na počátku zamilovanosti spolu lidé chtějí trávit co nejvíce času. I v případě, že jste zaneprázdnění, unavení a přehlcení povinnostmi, na partnera, kterého skutečně milujete, si čas a prostor vždy najdete. Pokud uvidíte, že se již na začátku vztahu začíná vymlouvat, přichází o společné chvíle a neprojevuje žádný zájem, je to většinou varovný signál toho, že s vámi doopravdy nechce být. V takovém případě je lepší přestat se s daným člověkem scházet a ve vztahu nepokračovat.

Naslouchání

Vidí na vás, že se necítíte ve své kůži a potřebujete vyslechnout? Skvěle, to je první krok ke zdravému vztahu. Vyslechnutí a podpora jsou součástí každodenního života, který s sebou nese mnohá úskalí. Ve společném soužití je nezbytné partnerovi naslouchat, snažit se ho pochopit, povzbudit a rozebrat situace, kvůli kterým se cítí špatně. Pokud nebudete naslouchat, nebude vám to klapat.

Zajímá se?

Soustřeďte se na náklonnost, proaktivitu a zájem. Není nic horšího než projev ignorace, sebestřednosti nebo nedostatku respektu. Pokud vás doopravdy miluje, bude se chtít seznámit například s vašimi kamarády či rodinnými příslušníky. Důležitá je také ukázka prostředí, ve kterém žijete a koníčky, bez kterých byste nemohla existovat.

Důvěra

Na důvěře se musí pracovat, není zadarmo. Dokazuje vám partner, že to myslí opravdu vážně? Všímejte si maličkostí (klidně i v průběhu prvního rande), komunikace, otevřenosti a chování. Vztah prohlubuje i vzájemná podpora, jistota a pocit bezpečí, který pouto dokáže umocnit. Pokud vás protějšek doopravdy miluje, své city nebude zpochybňovat, skrývat ani potlačovat, ale vloží do vztahu naprostou důvěru.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama