7 známek toho, že vám to ve vztahu neklape

Zdroj: Unsplash.com

Gynex

Reklama

Začínáte si všímat, že váš vztah už není stejný jako dřív? Zamilované pohledy nahradily ty lhostejné? Není lehké si přiznat, že se váš vztah může pomalu, ale jistě blížit ke konci. Je to těžké, ale nefunkční vztah je třeba dřív nebo později ukončit. A my pro vás dnes máme 7 tipů, podle kterých zjistíte, že je váš vztah u konce.

Tip č. 1: Často se hádáte

Všímejte si, jak často se s partnerem hádáte. Ačkoliv jsou hádky přirozenou součástí každého vztahu, nepřetržité hádky, u nichž na sebe jen poštěkáváte, zdravé opravdu nejsou. Mohou být signálem, že se váš vztah pomalu blíží ke konci. Vaše hádky mohou vyvolávat zcela nepodstatné věci.

Tip č. 2: Nebavíte se o svých pocitech

Důležitým prvkem každého vztahu je komunikace – musíte mluvit o svých, ale i partnerových potřebách. Pokud se o nich mluvit snažíte, ale i přesto máte pocit, že vám partner nerozumí. A vy sama jeho potřeby ignorujete, máte ve vztahu problém.

Tip č. 3: Nemluvíte o budoucnosti

Pokud odmítáte mluvit o tom, co vás s partnerem v budoucnu čeká, může jít o snahu partnerovi zatajit to, že si s ním budoucnost zkrátka představit neumíte. To samé platí i naopak. Pokud se odmítáte bavit o svatbě, dětech nebo třeba sestěhování, měli byste se zamyslet nad tím, zda je váš partner opravdu tím pravým.

Zdroj: Unsplash.com

Tip č. 4: Partnera neoceníte

I láskyplná komunikace je ve vztahu dvou lidí velmi důležitá. Když všechna slovní vyjádření zmizí, může jít o známku toho, že nejste schopni přemýšlet o něčem hezkém ve spojitosti se svým partnerem. Nedostatek hezkých slov a náhodných milujících poznámek je jedním z problémů ve vztazích.

Tip č. 5: Nemluvíte o sobě hezky před ostatními

Lidé, kteří jsou ve zdravém vztahu, rádi mluví o svém partnerovi před ostatními lidmi – a to v dobrém. Pokud o svém partnerovi před přáteli mluvíte zejména negativně, jde o známku problémů ve vztahu. K partnerovi ztrácíte respekt.

Tip č. 6: Nevzrušuje vás

Uvědomte si, jak moc vás umí váš partner v současnosti vzrušit. Dříve jste měla při jeho blízkosti motýlky v břiše, ale v současnosti s vámi jeho přítomnost ani nehne? Pokud se cítíte znuděna blízkostí svého partnera a myšlenka na společně strávený čas je vám nepříjemná, měli byste se rozejít.

Tip č. 7: Žádné společné cíle a zájmy

Žádní dva lidé nejsou úplně stejní. Ve vztahu je však důležité mít společné zájmy a cíle. I kdyby se jednalo o maličkosti. S vývojem vztahu přichází i vývoj vás s partnerem. Postupně se budou měnit vaše priority, zájmy, koníčky. Pokud se nesnažíte mít nic společného, váš vztah nebude příliš zajímavý.

Tip: Přečtěte si také, jak poznáte, že je láska pryč a vztah se hroutí.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama