Velký jarní úklid podle feng shui: Klid doma i na duši

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Ačkoliv to tak chvílemi ještě nevypadá, už před pár týdny k nám začalo přicházet jaro a příroda se pomalu a jistě probouzí k životu. A spolu s tím přichází také čas na to, abychom si udělali pořádek ve svých domovech. Zjistěte, jak na jarní úklid podle feng shui.

Spousta lidí si jaro spojuje s velkým jarním úklidem. A není divu – jde o chvíli, kdy svůj domov zbavíte líné zimní atmosféry, ale také jej oživíte a připravíte na další, mnohem energičtější měsíce. Takový úklid prospěje každému, i vám. V čistém domově se totiž žije mnohem lépe. Pokud chcete k úklidu domova přistupovat s rozvahou, můžete se inspirovat tradičním čínským učením feng shui.

Energie musí v prostoru proudit

Čínské učení feng shui se zabývá vztahem člověka k jeho okolnímu prostředí – takže i k bytu či domu. Jeho hlavním cílem je nastolení vzájemné harmonie k ničím nerušenému proudění energie. To znamená, že se musíte ve svém domově cítit v bezpečí a spokojeně. Nemělo by v něm být nic, co by vás vysávalo.

A víte, co bývá hlavním zdrojem negativní energie? Nepořádek! Nezáleží na tom, zda vám vadí smítko prachu nebo vám běžný provozní pořádek nepřekáží. Ve chvíli, kdy množství nepořádku překročí vaši pomyslnou hranici snesitelnosti, můžete se začít cítit otupěle, unaveně a demotivovaně.

Neskladujte zbytečnosti

Pokud chcete žít v souladu s feng shui, měli byste se pravidelně zbavovat nepořádku, který vám už neposlouží. Na úklid si vyhraďte dostatek času a projděte také všechny skříně, komody, šuplíky, spíž, sklep či půdu. Zbavte se prachu, nečistot i pavučin. Pokud máte doma věci, které nepoužíváte, vyhoďte je nebo je darujte dál. Neskladujte nepotřebné účtenky, nefunkční spotřebiče, ale ani zbytky rostlin, které vám uschly.

Zdroj: Freepik.com

Na co byste neměli zapomenout?

Při úklidu se zaměřte zejména na kuchyň, ložnici a koupelnu. Jídlo potřebuje každý z nás, a proto by mělo být místo, kde se připravuje, opravdu čisté. Vyčistěte kuchyňskou linku, kachličky, ale i spotřebiče a světla. Nezapomínejte ani na vnitřní prostor skříněk, nádobí, lednice a mrazáku.

V koupelně začněte tím, že pořádně vyvětráte a zbavíte se případné vlhkosti či plísní. Vyperte všechny ručníky, odstraňte vodní kámen, vyčistěte spáry, vyleštěte zrcadla, pročistěte odpady a sanitární vybavení. Nezapomínejte ani na pračku. Bez lítosti vyhoďte všechny prošlé přípravky, prázdné lahvičky a plasty.

V ložnici se zbavte prachu, nezapomínejte ani na péči o matraci a úklid prostoru pod postelí. Ten by měl být v ideálním případě prázdný. Pokud pod postelí něco skladujete, zbavte dané věci prachu a urovnejte je.

I okna a dveře si zaslouží vaši péči

Z pohledu feng shui jsou okna očima vašeho domova. I proto je důležité dbát na to, aby byla čistá. Dveře jsou zase ústy, skrze ně nosíte domů různé druhy energie. I proto je nezapomínejte mýt stejně pravidelně jako okna. Nezapomínejte ani na kliky, rámy, rohožku či zvonek. Vše doplňte o příjemné vůně.

Co vy a jarní úklid? Co vám při něm nemůže chybět?

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama