Už s ním nejste, ale stále si ho držíte u těla. Proč?

Gynex

Reklama

Ačkoli jste se už (dávno) rozešli, stále se svým ex partnerem udržujete kontakt. Mnoho žen chce se svými bývalými příteli udržovat přátelské vztahy, ačkoli jim to na milostné rovině nevyšlo a každý šel nakonec jinou cestou.

Proč to děláme? Proč si (některé) bývalé partnery stále držíme u těla, ačkoli už třeba máme i nový vztah? Odhalili jsme pro vás nejčastější důvody, a kdo ví – možná mezi nimi najdete i ten svůj.

Když jsou v tom děti…

Pokud máte s bývalým partnerem dítě, je snaha udržet mezi vámi přátelská vztah a dokázat spolu komunikovat vlastně docela logická.

Jsou-li v tom děti, pak je důvod držet si bývalého partnera u těla zcela praktický. Zkrátka spolu musíte řešit věci týkající se společných ratolestí, proto je potřeba umět spolu vycházet. Je to rozhodně lepší nežli být na ostří nože, protože neshody mezi rodiči by se zbytečně přenášely na děti. A to nechce ani jedna strana.

Psychická podpora od někoho, kdo nám byl blízký

Strávila jste s partnerem nějakou dobu, společně jste něco prožili a vzájemně jste toho o sobě poměrně dost věděli. Byl pro vás oporou – a přesně tuhle podporu chcete i po rozchodu.

Samozřejmě ne všechny ženy to cítí přesně takhle, ale určitě se mezi námi najdou takové, které v ex příteli cítily podporu, a po rozchodu by jim takový člověk chyběl. Proto nadále udržují přátelský vztah, protože vědí, že kdykoli to bude potřeba, daný partner je nepošle k šípku. Pokud to nevadí případným současným partnerům, není na tom vůbec nic špatného.

Doufání ve šťastný konec

Dalším důvodem pro udržování blízkosti bývalého partnera i po rozchodu je doufání ve šťastný konec. A přiznejme si upřímně – která z nás někdy po rozchodu nedoufala, že to nakonec dopadne úplně jinak?

Občas to tak prostě je. Žena dostane kopačky, ačkoli sama o rozchodu vůbec neuvažovala. Nemá cenu řešit, co její protějšek vedlo k tomu, aby vztah ukončil – tak či onak daná žena stále doufá, že si to partner třeba ještě rozmyslí.

Proto s ním i po rozchodu zůstávají v kontaktu, protože mít jej alespoň za kamaráda je přece mnohem lepší, nežli ho ze svého života vymazat úplně. A kdo ví – třeba mu dojde, že rozejít se s vámi byla chyba…

Tip: Připravte se na nové začátky. Nenechte nic na náhodě a zjistěte, co dělat na prvním rande, aby bylo úspěšné.

Přátelé jen tak ze zdvořilosti

Některé ženy udržují se svými ex partnery přátelství z nějaké úcty k němu, respektive lépe řečeno kvůli zdvořilosti.  Prostě mají pocit, že je to takhle správně.

Rozešli jste se, váš vztah skončil, ale přesto jste na svého bývalého milá a hodná, protože jste k tomu třeba byla vychovaná. Myslíte si, že i když vám to nevyšlo, nemusíte se k sobě vzájemně otočit zády nebo dokonce předstírat, že neexistuje. Proto jste k sobě vzájemně slušní, ačkoli se k životu nijak zvlášť nepotřebujete.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama