Používat peeling na obličej se musí umět

Gynex

Reklama

Zatímco peeling pokožky na tělo používá většina žen a pro některé z nich je to dokonce oblíbený rituál, pokud jde o peeling obličeje, pak mnoho z nás přiznává, že jej buď vůbec nedělá, nebo k němu přistupuje jen velmi zřídka.

Přitom je to právě naše pleť, která je každý den vystavována celé řadě škodlivých vlivů. Mluvíme například o smogu ve městě. Mluvíme o nečistotách, které se na ni během dne usazují. Řeč je také o odumřelých buňkách, které zde dokážou napáchat nemalou paseku.

Peeling obličeje bychom proto ve svém vlastním zájmu měly provádět pravidelně, protože tím své pleti jedině prospějeme. Jenže i použití pleťového peelingu má svá pravidla a musí se umět!

Jak vybrat správný peeling na obličej?

Hned první důležitá věc je výběr samotného peelingového přípravku. Pokud vás napadlo použít na obličej peeling, který používáte na tělo, rychle tenhle nápad vyžeňte z hlavy. Peeling na tělo je mnohem hrubší nežli ten, který se doporučuje na použití pro pleť.

Peeling na obličej vybírejte s ohledem na typ vaší pleti. Pozor! Pro ženy s citlivou pokožkou, která má sklony k tvorbě pupínků a často reaguje podrážděně na jakýkoli podnět, je použití peelingu na obličej tabu.

Jak často provádět peeling na obličej?

Jakmile budete mít v ruce správný přípravek, o kterém budete přesvědčené, že je pro vaši pokožku na obličeji tou nejlepší volbou, přichází na řadu další důležitý krok: vědomí o tom, jak často peeling obličej provádět, aby to mělo smysl a nehrozilo, že si uškodíte.

Pokud jde o četnost pleťového peelingu, opět záleží na tom, jaký typ pleti máte. Pokud je vaše pleť normální, stačí udělat peeling jednou za 14 dní.

Jste-li majitelkami mastné pokožky, pak používejte peeling jednou do týdne. Ženy mající pleť suchou a citlivou, se peelingu vyhnou úplně, nebo jej použijí maximálně jednou do měsíce.

Jak ho používat?

Možná se to zdá jednoduché jako facka. Nanesete peelingový přípravek na obličej, rozmažete pomocí prstů a poté zase opláchnete čistou vodou. Vypadá to vážně jednoduše, viďte? Věřte ale, že použití pleťového peelingu má svá pravidla.

Nejdříve je totiž potřeba pleť vyčistit. Mnoho žen si myslí, že peeling pleť zbaví nečistot a před jeho použitím tak pleť neošetří čisticím přípravkem. Chyba! Pamatujte, že se peeling vždy nanáší na mokrou pokožku, v opačném případě by mohlo dojít k poškození a podráždění.

Po nanesení peelingu se pokožka masíruje jemnými krouživými pohyby, opravdu není potřeba tlačit silou, ničemu to nepomůže. Na závěr je potřeba pokožku odměnit hydratačním krémem.

Proč ho vůbec používat?

Peeling v sobě obsahuje drobné obrušující částice, které z pokožky na obličeji odstraňují odumřelé buňky. Použití peelingu podporuje prokrvení, pokožka je poté krásně hebká na dotek a vypadá zdravě. Zároveň také spouští regenerační procesy v pokožce.

Tip: Zjistěte, jak správně pečovat o pleť večer a změňte svou večerní rutinu.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama