Jak na večerní péči o vaši pleť

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Není vaše pleť v poslední době v nejlepší formě? V tom případě se zkuste zamyslet nad tím, zda jí dopřáváte dostatečnou péči. Nyní tím nemyslíme nákup drahého séra či nočního krému, ale celý rituál, který je třeba každý večer před spaním opakovat. Jak by měla vypadat vaše večerní péče o pleť?

I když žádný kosmetický produkt nebude fungovat jako kouzelná hůlka, která by pleť změnila během jedné noci k nepoznání, rozhodně je nepodceňujte. Při správném výběru a používání vám vaše pleť poděkuje.

Nezapomínejte na dostatek spánku a pravidelnost

Ze všeho nejdřív bychom vám měli říct, že je základem úspěchu spánek. Ten byste si měli dopřát v dostatečném množství. Během spánku pleť regeneruje – a proto jí před spaním dopřejte dostatek potřebných látek, které celý proces ještě více umocní. Před aplikací krémů slibujících zázraky je pleť třeba důkladně vyčistit. Jako první je třeba odstranit make-up (odličovacím mlékem nebo olejem), poté pleť vyčistit mycím gelem. Skvěle funguje také micelární voda, tu ale nepoužívejte příliš často.

Po vyčištění pleti je třeba srovnat pH vaší pokožky, a k tomu vám dobře poslouží tonikum. Všechny produkty vybírejte podle typu své pleti, ideální je, když si necháte s výběrem poradit od kosmetičky. Po toniku je čas na léčbu pupínků, případně krém kolem očí.

Zdroj: Freepik.com

Maska nebo krém?

Nyní je třeba pokožce dopřát dávku potřebných látek. Pleťové sérum vybírejte podle toho, co od něj vyžadujete. Může vám pomoci v boji proti vráskám, dehydrataci, unavenému vzhledu, ale i pigmentovým skvrnám. Poté naneste ještě krém. Jednou za čas můžete krém nahradit noční pleťovou maskou, která se nechává působit celou noc.

Po jakých látkách sáhnout?

V případě, že chcete svou pleť vyhladit, sjednotit a podpořit tvorbu kolagenu, měli byste vsadit na retinol (vitamin A). Pomůže také s vráskami, které zjemní. Pokud je vaše pleť mdlá a občas se vám udělá i nějaký pupínek, doporučujeme vám AHA kyseliny, kam patří kyselina glykolová, vinná, mandlová a další. Tyto kyseliny odstraňují odumřelé kožní buňky a pleť přes noc vyhladí a barevně sjednotí. Pomohou vám také v boji proti pupínkům a rozšířeným pórům.

Pokud s používáním těchto látek teprve začínáte, je možné, že bude vaše pleť začervenalá. Je to normální jev, začínejte s nimi pomalu a postupně. Pokud vám přípravek ani tak nesedne, zkuste si najít jiný. Tyto produkty nekombinujte s dalšími, které by retinol či AHA kyseliny obsahovaly. Po použití těchto přípravků může být pleť citlivá na slunce, proto používejte jako ochranu krém s SPF.

Tip: Přečtěte si také, jaké jsou kosmetické omyly, kterými své pleti můžete ublížit.

Jak se staráte o svou pleť vy? Používáte ještě nějaké další produkty, které se vám osvědčily?

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama