Pokojové rostliny vnesou do domu příjemnou atmosféru. A některé i štěstí a peníze

Gynex

Reklama

Potřebujete zútulnit svou domácnost nebo jen chcete do domu vnést příjemnou atmosféru? V obou případech vám k tomu mohou pomoci pokojové rostliny, které jsou tou nejkrásnější dekorací. Mimochodem, věděli jste, že se o určitých pokojových rostlinách traduje, že umí do domu kromě útulnosti přinést i štěstí a peníze?

Zatímco některé jsou ostřílenými čističi vzduchu, jiné zase přinašeči blahobytu. Na jaké pokojové květiny tedy upnout svou pozornost při nákupu v zahradnictví, aby tohoto efektu bylo docíleno?

Tlustice jako magnet na úspěch a bohatství

Tou nejznámější z nich je tlustice – sukulentní rostlina pyšnící se dužnatými listy podobajícími se mincím. Už od pohledu je tak zřejmé, že do domácnosti přinese nejen úspěch, ale také bohatství. Někdy se této velmi působivé květině, která patří mezi nenáročné pokojové rostliny, říká i ,,dolarový strom“ nebo také ,,rostlina peněz“. Pokud si ji přenesete přes práh vašeho domu, měli byste ji umístit hned vedle vchodu. Tak praví staré čínské učení Feng Shui, podle kterého právě toto umístění násobí efekt květiny.

I pachira vodní slibuje peníze a blahobyt

Podobné účinky slibuje o něco robustnější pokojovka, která je známá pro svůj propletený kmen. Říká se jí pachira vodní a v rámci zmiňovaného čínského učení Feng Shui patří k nejpopulárnějším rostlinám. I ona má své přezdívky. K těm nejznámějším patří ,,penízový strom“. Co se týče umístění této pokojové květiny, neplatí mnoho pravidel. Tvrdí se, že se má umístit do míst, kde chcete, aby se peníze a blahobyt držely.

Mimochodem, věděli jste, že její list se skládá z pěti lístků, které představují vodu, oheň, zemi, kov a dřevo – čili pět klíčových prvků zmiňovaného čínského učení? Je důležité, aby ani jeden lístek nechyběl. Proto se o ni řádně starejte. Jen tak bude její účinek stoprocentní.

Šplhavnice ozdobí vysoké police

Mezi pokojové rostliny přinášející štěstí a peníze patří i šplhavnice zlatá, kterou možná velmi důvěrně znáte. Jedná se o poměrně známou květinu, která nejčastěji sídlí na vysokých policích v interiéru. Důvodem toho je její převislý vzhled, jenž malinko připomíná liánu.

Šplhavnice zlatá má však oproti ostatním zmiňovaným řadu dalších benefitů. Jelikož pročišťuje vzduch, umisťuje se do koupelen i ložnic. Konkrétně na sebe váže formaldehyd, benzen a xylen, což jsou látky běžně se vyskytující v ovzduší a běžně škodící našemu zdraví. Se šplhavnicí se však žádných negativních vlivů nemusíte obávat!

Lopatkovec ryze pro štěstí

Pokud jste zastánci toho názoru, že kde je štěstí, tam peníze samy přijdou, vystačíte si s rostlinou jménem lopatkovec. Tato kvetoucí pokojová rostlina se pyšní bílými květy. A i když se na první pohled jeví jako náročná, opak je pravdou. Dařit se jí bude jak v kuchyni, tak v rohu vaší kanceláře. Jestliže si ji přes práh domu přenesete, vnese do domu psychické, duchovní i fyzické štěstí.

Tip: Zjistěte, proč byste doma měli mít dostatek pokojových rostlin.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama