Nejčastější úskalí společného bydlení s partnerem

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Snili jste o tom dlouho a právě teď ten den nastal. O čem je řeč? O společném bydlení s vaším partnerem. Už za sebou máte období randění, ale také občasné přespávání. Tak proč se nesestěhovat, když jste stejně většinu času spolu. Bohužel – i společné bydlení může být zklamáním. Proč? A jak zabránit tomu, aby nebyl váš vztah narušen?

Pokud spolu randíte, je vám vzácná každá chvilka, kdy jste spolu. Chcete spolu trávit co nejvíc času, když jste bez sebe, už si chybíte. V těchto chvílích si říkáte, jak moc byste si přáli bydlet spolu. Když na to však přijde a vy konečně sdílíte jednu domácnost, může počáteční euforie přejít v nepříjemné vystřízlivění. Na kterých problémech často čerstvě sestěhované páry vyhoří?

Budete si všímat všech zlozvyků

Úplně každý člověk má nějaký zlozvyk – často jde o úplnou malichernost, která se může zdát zprvu jako roztomilá, ale časem vám může lézt na nervy. Zatímco prvních pár týdnů se nad jeho pohozenými ponožkami jen usmějete a seberete je za něj, po čase vás to začne štvát. To samé platí v okamžiku, kdy bude partner nacházet vaše vlasy úplně všude. A to nemluvíme o věčně zvednutém prkénku, vlasech ve vaně, vousech v umyvadle a nádobí odloženém ve dřezu. A co s tím? Zkuste si s partnerem promluvit o zlozvycích, které vám překážejí. Zkuste najít kompromis.

Tip: Přečtěte si také, jak si rozdělit domácí práce s parnterem.

Máte jiné představy o úklidu

Zpočátku se o sebe budete chtít oba navzájem starat. Pečovat o sebe. Ženy ze sebe často začnou dělat hospodyňku, která bude uklízet, vařit, prát, žehlit a podstrojovat. Tato energie a chuť však není věčná. Pokud navíc pečuje jen jeden z páru, jde o otázku času, kdy vaše nadšení vystřídá frustrace. I proto se s partnerem domluvte na chodu domácnosti společně. Jde o domácnost vás dvou, proto není důvod, aby se o vše staraly jen ženy.

Zdroj: Pixabay.com

Ztratíte většinu svého soukromí

Pokud jste žili dlouho sami, bude pro vás sestěhování znamenat velký zásah do soukromí. Na společné bydlení si musíte vytvořit správné podmínky. Každý potřebuje i svůj osobní prostor, pokud se nechcete cítit jako ve vězení. U velkých domů či bytů je snadné najít si svůj koutek pro sebe. V menším bytě však často dobře poslouží vana a dveře od koupelny, které můžete zamknout. Skvěle funguje i koutek na čtení.

„Ztratíte svobodu“

Tento bod je dost podobný tomu předešlému. Pokud jste žili sami, nikdo se nezajímal, kdy se vrátíte a kam jdete. Když spolu žijete, máte o sobě najednou opravdu dokonalý přehled a zajímáte se o to, co ten druhý dělá. Toto by se však nikdy nemělo změnit v omezování, špehování nebo nezdravou žárlivost. Když se partner zeptá, kam jdete, nesnaží se vás omezovat – jen se normálně a přirozeně zajímá.

Neshody kvůli financím

Spousta vztahů troskotá kvůli financím. Je jedno, jak si finance v domácnosti nastavíte. Zda si založíte společný účet, nebo si budete náklady dělit napůl. Se vším musí souhlasit obě strany. Nikdy nemůže mít ani jeden z páru pocit, že je s ním ten druhý jen kvůli penězům. Myslete také na to, že z dlouhodobého hlediska se může vaše finanční situace horšit.

Co vy a společné bydlení s partnerem? Je něco, co vás překvapilo?

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama