Máte na to mít otevřený vztah? Mějte jasno, než na něj kývnete!

Gynex

Reklama

Máte ve svém okolí někoho, kdo má volný vztah? Pokud ne, pak možná ani nevíte, o co vlastně jde. Volný vztah znamená, že partneři, kteří spolu žijí a milují se, mají bokem ještě někoho dalšího. Rozdíl oproti nevěře spočívá v tom, že o svých vedlejších vztazích vzájemně vědí.

Že si něco takového ani neumíte představit? V tom případě už ani nemusíte číst dál. Jsou totiž ženy (a samozřejmě i muži), kteří by nesnesli ani pomyšlení, že jejich partner/partnerka mají bokem ještě někoho dalšího. Pak jsou tu ale ženy, které nad tímto typem vztahu váhají, uvažují nad ním a ptají se samy sebe, jestli na něj skutečně mají.

Po volném vztahu touží miliony lidí, zvládnou jej ale jen někteří

Věřte tomu nebo ne, ale po celém světě jsou miliony a miliony lidí, kteří touží po volném vztahu. Ačkoli se nás společnost často snaží přesvědčit o opaku, člověk není monogamní tvor.

Na druhou stranu ačkoli je tolik lidí, kteří o volném vztahu tajně sní, jen málokdo jej dokáže skutečně ustát. Tenhle typ vztahu totiž není pro každého. A jestli na to máte nebo ne? To byste si měla ujasnit ještě před tím, než na volný vztah kývnete!

Důvěra je v tomto případě naprostý základ!

Důvěra je v každém vztahu samozřejmě velmi důležitá, ale pokud jde právě o volný vztah, troufneme si tvrdit, že v něm je ta důvěra možná ještě o chlup důležitější.

Jestliže víte, že mezi vámi a vaším partnerem všechno dokonale funguje a vzájemně si bezmezně věříte, pak je možné ve vašem případě nad volným vztahem uvažovat, případně ho i zkusit. Naopak pokud cítíte, že vztah mezi vámi není založen na pevné důvěře, raději se na volný vztah vykašlete – přineslo by to jen kupu nepříjemných problémů.

Hranice musí respektovat oba dva!

Volný vztah má svá pravidla a ta je potřeba respektovat. Jedním z pravidel je, že si hned, na samotném začátku společně stanovíte jasné hranice a ty budete po celou dobu oba dva dodržovat.

Mezi hranice lze zařadit nejen kupříkladu čas, který strávíte s vašimi vedlejšími partnery mimo domov, ale může sem patřit také finanční otázka, tedy kolik si dovolíte do těch druhých investovat.

Domluvit byste se měli také na tom, jestli ve vedlejším vztahu budete používat ochranu a podobně. Na hranicích se domluvte oba dva. Oba dva byste s nimi měli souhlasit a jak už zaznělo výše – měli byste je především dodržovat!

Ať vám to nepokazí žárlivost

Pokud vy sama cítíte, že na volný vztah tzv. „nemáte koule“ a nechce se vám do toho, zatímco váš partner si to moc přeje, nenechte se do ničeho nutit.

Pokud vás miluje, nebude na vás tlačit a nebude vás do volného vztahu nutit. Další překážkou může být žárlivost – ať už vaše nebo partnerova. Rozhodnete-li se do volného vztahu jít a zkusit to, měli byste si ujasnit, jestli jednoho dne nepřijde nepřekonatelná žárlivost, která by mohla nenávratně poškodit váš vztah.

Tip: Přečtěte si také, jak poznáte, že je váš partner připravený na ženění.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama