Jak vybrat vhodný šampon na vlasy?

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Doby, kdy měla vaše babička na poličce obyčejný šampon na vlasy za pár korun, jsou dávno pryč. V současné době je trh těmito produkty přesycený natolik, že jistě najdete takový, který bude vhodný právě pro vás. A jak vybrat šampon na vlasy vhodný právě pro vás?

Šampon na vlasy musí vašim vlasům vyhovovat

Toužíte po vlasech, které budou plné objemu, budou se lesknout – a celkově na nich bude vidět, že jsou pevné a zdravé? Pak byste neměli podcenit výběr vhodného šamponu. Ten sice není všemocný a celkově budete potřebovat vlasové kosmetiky o něco víc. O tom ale až příště.

Správný šampon vaše vlasy regeneruje, chrání před škodlivými UV paprsky, ale také jim dodá potřebný objem. Každý šampon však umí něco trochu jiného – každý má trochu jiné vlastnosti. K tomu, abyste si vybrali šampon nejvhodnější právě pro vás, vám řekneme, z jakých kategorií, co se funkčnosti týče, si můžete vybírat.

Jak vybrat šampon pro regeneraci vlasů

Jsou vaše vlasy křehké, matné a nechybí ani roztřepené konečky? Pokud vaše vlasy vykazují známky poškození (teplem, stresem, barvením či dalšími faktory), je třeba dopřát jim čas na regeneraci. S tím vám může pomoci regenerační šampon. Ten zacelí povrch vlasu, vyplní prasklinky a uzavře konečky, které se už dále neroztřepí. Právě u regeneračních produktů vám doporučujeme i přírodní šampony, které obsahují například různé rostlinné oleje, které mají na stav vlasů blahodárný vliv. V obyčejných šamponech jsou tyto oleje často nahrazeny silikony s totožným efektem. Pokud vám padají vlasy, hledejte šampon na růst vlasů – ty často obsahují kofein a podobné látky, které stimulují kořínky.

Zdroj: Freepik.com

Šampon na barvené vlasy

Pokud máte barvené vlasy, budete potřebovat šampon, který jim dodá pořádnou dávku péče. Tyto šampony obsahují složky, které se starají o to, aby byly vaše vlasy déle zářivé, aby se barva hned nevymyla. Šampon na barvené vlasy brání vlasy před UV zářením, takže oddálí jejich blednutí.

Tip: Zjistěte, jak si zesvětlit vlasy přírodní cestou.

Jak vybrat šampon na mastné vlasy

Mastné vlasy vypadají zplihle už pár hodin po umytí – jde o následek nadměrné produkce mazu. Šampon na mastné vlasy obsahuje vyšší koncentraci detergentů, chybí však oleje či silikony. Najdete zde složky, které uklidní pokožku a regulují produkci mazu. Kvalitní šampon na mastné vlasy používejte jen dvakrát týdně.

Šampon na objem

Pokud máte řídké nebo jemné vlasy, jistě víte, jak je nepříjemné vypadat, jako kdyby vám zbývalo na hlavě jen pár drobných vlasů. Pro takové případy však vznikly šampony, které vlasům potřebný objem dodají. Tyto šampony obsahují hlavně vodu a výživu, která vlas objemově zvětší. Nejenže budou vaše vlasy čisté, ale také objemnější.

Šampon proti lupům

Pokud chcete zdravé vlasy, musíte mít zdravou také pokožku hlavy. Šampon proti lupům musí být jemný a obsahovat zklidňující látky, kam patří aloe vera nebo alantoin. Tyto šampony však mohou vaše vlasy vysušovat, proto nezapomínejte na použití balzámu do konečků.

Hloubkově čisticí šampon

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama