Toužíte po světlých vlasech? Jde to i přírodně a my víme jak!

Gynex

Reklama

Zatoužily jste po světlejším odstínu vašich vlasů, ale představa, že je po náročném prázdninovém období, ze kterého se vaše hříva možná ještě nestihla vzpamatovat, zatížíte barvením, se vám příliš nelíbí? Inu dobrá – v tom případě vám prozradíme, že zesvětlení vlasů lze docílit i přírodní cestou!

Barvení vlasů je pro vlasy bezesporu zátěž. Většina žen právě v tomto čase řeší, že jsou jejich vlasy v důsledku horkého léta ve špatné kondici. Naložit jim ještě v podobě chemického zesvětlení? To by určitě nebylo nejrozumnější.

Vlasy lze zesvětlit i bez chemie

Pokud ve vás dřímá touha po světlejším odstínu vaší přirozené barvy vlasů, určitě vás potěšíme, že kvůli tomu hned nemusíte běžet do drogerie, nebo se objednávat ke kadeřnici.

Tip: Přírodní šampóny a kondicionéry najdete u Enerergy – Tábor za skvělé ceny.

Světlejšího odstínu lze dosáhnout i bez chemie, tedy mnohem šetrnější přírodní cestou. Existují totiž prostředky, se kterými svoji hřívu zesvětlíte naprosto přirozeně a tak, abyste vlasům ještě více neubližovaly, protože po létě a nadbytku sluníčka nebo slané vody toho mají až až.

Po čem sáhnout, chcete-li si zesvětlit vlasy?

Určitě vás potěšíme informací, že mnoho pomocníků, se kterými dosáhnete přirozeného zesvětlení vašich vlasů, najdete u vás doma, nebo si je můžete za pár korun pořídit. Nyní už se nezdržujme a pojďme si přečíst, po čem sáhnout, když chcete světlejší odstín vlasů!

Citron

Někdo to možná tušil, někdo naopak ne – v každém případě je ale citron naprosto skvělým pomocníkem, ať už chcete zesvětlit jakoukoli přirozenou barvu vaší hřívy.

Citron v sobě obsahuje kyselinu, která je velmi silná a poradí si nejen s přírodními, ale dokonce i s barvenými nebo melírovanými vlasy. Rozhodně nečekejte, že pokud máte vlasy v havraní barvě, stane se z vás díky citronu platinová blondýnka – takhle to nefunguje. V každém případě ale lze na citron vsadit, pokud budete chtít své vlasy o pár odstínů zesvětlit.

Vezměte citrony a vymačkejte z nich šťávu. Tu poté naneste na vlasy a ty zabalte do ručníku alespoň na půl hodiny. Poté je nechte volně uschnout.

Prášek do pečiva

Kuchařky a pekařky mu s oblibou přezdívají „prdopeč“ a kromě toho, že je s ním pečení mnohem jednodušší, vám může pomoci i se zesvětlením vlasů.

Stačí smíchat prášek do pečiva s 300 ml vlažné vody – množství určete podle toho, jak dlouhé a husté vlasy máte. Kdo má vlasy dlouhé a hodně husté, může množství klidně zdvojnásobit. Vznikne vám kaše, kterou naneste do vlasů a vmasírujte. Vlasy poté zabalte do ručníku a nechte je zabalené 15-30 minut – opět v závislosti na délce a hustotě vlasů. Poté opláchněte.

Med

Využití medu je pestré – přezdívá se mu přírodní antibiotikum. Dáváme si ho do čaje, při pečení s ním nahradíme bílý cukr a mimo tohle všechno se na něho můžeme spolehnout, když si chceme přírodně a bez zbytečné zátěže zesvětlit vlasy.

Jak na to? Jednoduše! Smíchejte dvě polévkové lžíce medu se dvěma lžícemi kondicionéru na vlasy – stejně jako v předchozím bodě množství určete podle toho, jak dlouhé a husté máte vlasy. Medovou masku naneste do vlasů, zabalte je do potravinářské folie a v ideálním případě ji nechte na vlasech působit přes noc. Druhý den opláchněte.

Tip: Přečtěte si také, jak vybrat vhodný šampón pro vaše vlasy.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama