Jak vybrat povlečení vhodné na jaro?

Zdroj: Pixabay.com

Gynex

Reklama

S příchodem teplejšího ročního období, kterým jaro bezpochyby je, začínáme měnit také materiály našeho ložního prádla. Zatímco v zimě oceníme hřejivý flanel nebo mikroplyš, v průběhu jara a léta hledáme materiály o poznání lehčí a vzdušnější. I proto vám teď přinášíme několik typů na to, jak vybrat povlečení na jaro, případně léto.

Bavlna – stálice, která vás nezklame

Víte, proč je klasické povlečení z bavlny stále tolik oblíbené? Protože jej můžete používat celoročně. V zimě poměrně dobře zahřeje vaše promrzlé tělo, v létě vás nebude tolik trápit díky svojí prodyšnosti. Bavlna je vhodným materiálem nejen na povlečení, ale také na oblečení. Jde o materiál příjemný na dotek, bavlna je hebká a navíc velmi odolná. Prát ji můžete i na 60 stupňů.

Satén – luxus, který potěší

Satén patří mezi velmi oblíbené materiály, mnoho lidí od něj však odradí jeho vyšší pořizovací cena. Jde o mimořádně hebký, lehký a prodyšný materiál. Proto se nestane, že se v tomto ložním prádle budete v průběhu celé noci „vařit ve vlastní šťávě“. Jde o extrémně hebký a na dotek příjemný materiál.

Mikrovlákno – zázrak současnosti

Pokud vám nevadí syntetické materiály, je povlečení z mikrovlákna tím pravým právě pro vás. Jde o umělý materiál, který je nejen velmi pružný, ale navíc se také vyznačuje svojí vysokou prodyšností, takže se v takovém povlečení nebudete v noci příliš potit.

Zdroj: Freepik.com

Nezapomínejte na gramáž

Při výběru povlečení však nekoukejte pouze na materiál, ale také na jeho gramáž. Čím je bavlněná tkanina řidší a průhlednější, tím je obvykle srážlivější. Jemná hustá plátna z česaných rovnoměrných přízí mají často gramáž asi 115 g/m2 a jsou mnohem příjemnější na omak než klasická plátna, mají také menší srážlivost (kolem 3 procent). Klasická plátna z běžných a silnějších přízí, na nichž mohou být vidět i různé nerovnoměrnosti, mají gramáž 125-130 g/m2 a srážlivost kolem 5 procent.

A co rozměry?

Před tím, než se vydáte na nákup nového povlečení, pečlivě změřte rozměry vašich polštářů a peřin. Protože nic vás nenaštve víc, než když vám povlečení nevychází o pár centimetrů. Klasická velikost povlečení na polštář je 70 cm × 90 cm, rozměr peřiny je 140 cm × 200 cm. Koupit si však můžete i prodloužené povlečení – pokud je váš partner opravdu vysoký. Případně si můžete koupit povlečení na jednu obrovskou peřinu. V tomto případě však musíte sami vědět, zda se o ni nebudete v noci s partnerem přetahovat.

Tip: Přečtěte si také, jak vybrat vhodnou barvu do vaší ložnice.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama