Jak pečovat o pleť? Nechte vaši krásu vyniknout

Gynex

Reklama

Péče o pleť je stále aktuální téma rozebírané v mnoha internetových diskuzích. Zatímco jednu ženu trápí nevzhledné akné snižující její sebevědomí, jiná ze svého nosu nemůže dostat černé tečky, které nezamaskuje ani tlustá vrstva make-upu. Žádnému z těchto problémů by však ženy nemusely čelit, pokud by znaly odpověď na otázku: ,,Jak správně pečovat o pleť?“

Aby byla pleť svěží, krásná a zdravě vypadající bez jediné kosmetické vady, je důležité si vypěstovat každodenní večerní (nebo ranní) rutinu. Ještě předtím ale zjistěte, jaký je typ vaší pleti. Od toho se budete odrážet při výběru krémů, mastiček i odličovačů.

Suchá, citlivá nebo mastná pleť?

Normální pleť není ani příliš suchá, ani příliš mastná

Pokud jste majitelkou normální pleti, patříte ke šťastnějším ženám. Vaše pleť není ani příliš suchá, ale ani příliš mastná. Netrpíte na akné, dokonce se u vás neobjevují rozšířené póry. A jelikož pokožka nebývá často podrážděná, péči jí můžete dopřávat ryze základní – zahrnující hlavně dostatek hydratace.

Suchá pleť je stanovištěm vrásek

Napjatá, viditelně vysušená, šupinatá – přesně tak lze definovat suchou pleť, která je tím ideálním místem k tvorbě vrásek. Svědění je takřka na denním pořádku, proto nepřilévejte do vínku a starejte se o ni s produkty neobsahujícími alkohol. A opět hydratujte.

Citlivá = zarudnutí, pálení

Ženy mající citlivou pleť se domnívají, že si z ruky života vytáhly černého Petra. Jenže i vaše pleť je krásná, jen k péči o ni přistupujte s šetrnějšími produkty. Vaše pleť vám mnohdy nedá spát, protože je zarudlá a pálí. Podobných nepříjemných pocitů se však často dostavuje více. Proto svou pozornost upněte hlavně na uklidňující mléka či čistící pěny.

Mastná pleť se leskne

Možná jste majitelkou mastné pleti, která je specifická tím, že se leskne a rychle se mastí. Vaším častým problémem jsou ucpané póry. Zejména tato skupina žen tedy nesmí zapomínat na odličování a čištění pleti, ať se předejde dlouhodobému zanesení zmiňovaných pórů, což by napáchalo řadu škod.

Další typy pleti:

  • Problematická pleť (vyskytuje se akné, černé tečky, rozšířené póry a další kosmetické problémy).
  • Smíšená pleť (kombinace mastné a suché pleti).

Jak správně pečovat o pleť?

Typ vaší pleti bude tím hlavním pomocníkem při výběru správného kosmetického produktu. Poté se jen řiďte následujícími kroky:

1) Nezapomínejte na odličování

Základem krásně a svěže vypadající pleti je především odličování. Je mylné se domnívat, že make-up na našem obličeji nenapáchá žádné škody, pokud ho před spaním řádně nesetřeme. Během této fáze doplníte pleti potřebné živiny a předejdete tím ucpaným pórům, následně pramenícím v nepříjemné akné.

2) Dopřejte si peeling nebo pleťovou masku

Odlíčením a vyčištěním pleti vaše nově budovaná rutina nekončí. Minimálně dvakrát týdně dopřejte svému obličeji relax v podobě peelingu nebo pleťové masky. Zatímco peeling zbaví pokožku všech odumřelých buněk, maska doplní živiny a navrátí mu (možná už dlouho ztracenou) svěžest.

3) Hydratujte

Třetím a zároveň posledním krokem je hydratace pleti. Ať už jste majitelkou mastné, normální nebo suché pleti, váš obličej hydrataci vyžaduje. Dojde tím k jeho vyživení a posílíte ho v boji proti nedokonalostem, což posune vaše sebevědomí o úroveň výš.

Aby došlo k lepšímu vstřebání účinků krému, těsně předtím můžete jemně vklepat do vyčištěné pleti pleťové sérum.

Tip: Přečtěte si také, jak na večerní péči o pleť.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama