Jak na nákup dovolené bez cestovky?

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Chcete být na dovolené svým vlastním pánem a mít na vše dostatek času? Poradíme vám, jak si ve vlastní režii naplánovat pobyt a čím si celý proces nákupu usnadnit. 

Kam vyrazit?

Výběr dovolené je zcela na vás, toužíte se vydat na poznávací výlet, za památkami, do města plného hudby a tance? Nebo preferujete klidnou pláž a šumění moře? Je důležité se také rozhodnout, zda chcete jet do vybrané destinace autem, vlakem nebo letadlem. Do sousedních zemí doporučujeme cestu autem, jelikož je to mnohem dostupnější a pro začátečníky ideální řešení. 

Pokud byste si rádi zajeli na nějaké exotické místo, je však lepší využít dopravu letadlem. U této přepravy se nebojte využít nízkonákladové letecké společnosti, které jsou finančně přístupnější než klasické aerolinky.

Kde se ubytovat?

Zkuste využít internetové srovnávače ubytování – například booking.com, hotel.com nebo airbnb.com. Tyto portály vám velmi pohodlně pomohou sehnat levný hotel nebo jakékoliv jiné ubytování a porovnají například cenu za noc nebo vybavení pokoje. Nezapomeňte si prohlédnout možnost storna, které je často zdarma, ale v některých případech za něj majitelé vybírají peníze, proto se o něm raději informujte. 

Jak sehnat levnější letenky?

Ceny letenek kolísají každý den, pokud chcete pořídit opravdu levné letenky, musíte důkladně hledat. Na poslední chvíli nebo v rámci akce letecké společnosti se dají pořídit letenky až o 80 % levněji. Druhá varianta je kupování letenek s větším předstihem, například 3 měsíce předem. Opět je vhodné využít srovnávače ceny letenek, kde si vyberete letiště, ze kterého chcete letět, kam chcete letět, v jakém období, místo a délku pobytu. Mezi nejznámější srovnávače patří SkyScanner.cz, CestujLevne.com a letuska.cz.

Doprava autobusem

V České republice můžete využít i dopravce Student Agency, FlixBus nebo Eurolines. Ty cestují dálkově do spousty zahraničních destinací za přijatelné ceny. 

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama