Jak na nákup levých letenek – aneb jak ušetřit za dovolenou

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Chcete si užít skvělou letní dovolenu, ale za letenky se vám nechce utrácet víc než je nezbytně nutné? Pak byste měli vědět, že občas můžete narazit na opravdu zajímavé nabídky s velmi příjemnými cenami. Víte ale, jak hledat, abyste u hledání nestrávili většinu svého volného času?

Kdy jsou letenky nejlevnější?

Letenky jsou nejlevnější zejména jeden až tři měsíce před odletem. I když to neplatí vždy a letenky pár dní před odletem mohou být dokonce několikanásobně dražší, je rozmezí jednoho až tří měsíců ideální. Občas se může stát, že bude letenka levnější v případě, když ji koupíte s větším předstihem.

Svátky a populární termíny jsou nejdražší

Za nejdražší můžeme považovat létání v době hlavní sezony, prázdnin a svátků. Letecké společnosti nemají problém v této době zdražovat. Kdo chce letět, zaplatí i ne zrovna hezké sumy. Pokud ale chcete ušetřit, snažte se letět v době mimo hlavní sezonu.

Tip: Zjistěte také, jak nenalítnout podvodníkům při online nakupování.

Destinace podle letenky

Pokud chcete ušetřit, zkuste hledat destinaci právě podle cen letenek, ne naopak. Pokud si najdete vysněnou destinaci a letenka tam bude drahá, budete zklamaní. Když si ale vytipujete, kam můžete vyrazit levně, budete nadšení. Klidně si zapněte upozornění – může vám přijít e-mail ve chvíli, kdy se naskytne nějaká zajímavá letenka.

Zdroj: Freepik.com

Z jakého letiště poletíte?

Ceny letenek může ovlivnit i to, z jakého letiště vyrazíte, ale také počet přestupů, které jste ochotni zvládnout. Letenky nehledejte jen z Prahy, ale klidně i z Berlína, Vídně či polských Katowic. Velmi často se totiž stává, že letenky z těchto letišť jsou o dost levnější. Levněji vás také vyjdou lety uprostřed týdne než o víkendu.

Kupujte zpáteční, nikoliv jednosměrnou letenku

Pokud chcete ušetřit, kupte si zpáteční letenku – ta je většinou výrazně levnější než nákup dvou jednosměrných letenek. Některé nízkonákladové společnosti však nabízejí pouze nákup letenek zvlášť. Když budete hledat letenku u srovnávače letenek, podívejte se také na stránku dané letecké společnosti – občas vás vyjde letenka levněji přímo tam.

Používejte vyhledávače levných letenek

Pokud chcete, aby byla vaše cesta letadlem co nejlevnější, doporučujeme vám nedívat se jen na webové stránky konkrétních aerolinek, ale klidně i na různé vyhledávače levných letenek, které jsou schopné nabídnout i opravdu levné kousky, které vás potěší. My vám můžeme doporučit například vyhledávat na Kiwi nebo Letuška.

Cestujete rádi? Jakým způsobem u vás probíhá vyhledávání a nákup letenek?

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama