Hubnete a váha se přestala hýbat? Prozradíme vám, jak porazit stagnaci v hubnutí

Gynex

Reklama

Před nějakou dobou jste se rozhodla, že se sebou něco uděláte a začala jste hubnout. Nechala jste si poradit nebo jste si sama spočítala svůj kalorický příjem potřebný pro redukci hmotnosti, ten pečlivě dodržujete, dopřáváte si pravidelný pohyb a nějakou dobu jste se těšila z výsledků, jež vám dělaly radost. Kila šla dolů a vy jste byla zase o něco spokojenější.

Jenže pak se stalo něco, co se vám přestalo líbit: váha se zastavila. I když se nadále snažíte, ručička na váze vás trápí tím, že se ani nepohne. Ptáte se sama sebe proč nehubnu? Ještě než začnete přicházet o motivaci, přečtěte si náš dnešní článek – prozradíme vám v něm, jak porazit stagnaci v hubnutí.

Rada první: žádné diety ani bláznivé experimenty

I když se vám váha možná přestala hýbat a vy máte pocit, že musíte zkusit něco nového, rychle takovou myšlenku vypuďte z hlavy. A už vůbec nepomýšlejte nad nějakou bláznivou dietou nebo experimentem.

Zakažte si jednostranné diety, o kterých se možná na internetu píše, že způsobí pohyb hmotnosti během krátké doby. Vaší stravě by to mohlo jedině uškodit. To samé se týká experimentů – například s hladovkou. To je už úplně hloupý nápad.

Rada druhá: zapomeňte na každodenní vážení

Je jasné, že chcete sledovat své úspěchy a radujete se z každého shozeného deka nechtěné hmotnosti. Při hubnutí se ale každodenní vážení nedoporučuje – nejenže váha opravdu nemusí klesnout ze dne na den, ale zároveň to pro vás může být demotivační.

Platí to i v případě, kdy se váha najednou hýbat přestane. Ničemu nepomůžete, když se budete každý den trápit a ptát se sama sebe proč nehubnu. Pohledem na rafičku na váze, která neklesne ani o kousek, si náladu určitě nezvednete. A také určitě moc dobře víte, že psychická pohoda je při snaze zhubnout to nejdůležitější.

Rada třetí: dopřejte si pořádný spánek

Spánek je důležitý nejen pro život (strávíme jím třetinu našeho života, což rozhodně nelze brát na lehkou váhu) ale samozřejmě také pro hubnutí. Ne nadarmo odborníci doporučují spát každý den minimálně 7 hodin denně.

Dejte si záležet, abyste svému tělu dopřála dostatek kvalitního spánku. Chronický nedostatek spánku totiž způsobuje nárůst obezity – proto spěte minimálně 7 hodin. Pokud si to můžete dovolit, tak klidně ještě více. Tělu to jedině prospěje a stagnace váhy proti vám nebude mít šanci.

Rada čtvrtá: najděte si nový druh pohybu

Pokud se stalo, že se vám hubnutí zastavilo, přestaňte se hroutit nebo vzdávat svoji snahu. Stagnace váhy je běžná věc – stává se to často a rozhodně to není důvod k tomu, abyste se na všechno vykašlala a svou dosavadní snahu hodila za hlavu.

Pomoci může nový druh pohybu, který vyzkoušíte. Může to být cokoli, co vás bude bavit a do čeho se dokážete nadchnout. Když se váha nehýbe, možná to chce dopřát tělu takový druh pohybu, na který není zvyklé. A neptejte se sama sebe stále dokola „Proč nehubnu“ a raději se pochvalte za výdrž a nasazení.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama