Čím sama v sobě nastavíte duševní pohodu? Máme pro vás pár tipů

Gynex

Reklama

Duševní zdraví a psychická pohoda je pojem, který stále mnoho lidí bohužel bere na lehkou váhu. Přitom je to něco, co potřebujeme pro spokojený život. Je to základní stavební kámen naší spokojenosti a úspěchů, kterých můžeme dosahovat. Proto byste se i vy měla naučit dosáhnout duševní pohody.

Jak ale správně na to? O tom se společně pobavíme v dnešním článku. Když se totiž naučíte duševně zklidnit a dosáhnout stavu, kdy se budete vnitřně cítit v pohodě, projeví se to na všem, co ve svém životě uděláte.

Poslechněte si oblíbenou hudbu

Hudba obecně má na nás opravdu velký vliv. Dokáže totiž probudit naše pocity a emoce – a to jak ty pozitivní, tak ty negativní. Dokonce v nás dokáže probudit i takové pocity, o kterých jsme třeba ani neměly tušení, že je vlastně máme.

Co se hudby týče, každé z nás se líbí něco jiného. A je to tak v pořádku. Najděte si něco, co vás dokáže uklidnit, co vás snadno dostane do pohody, něco, díky čemu se budete cítit klidná. Může to být hra na klavír nebo naopak zvuky přírody. Každý máme to svoje, co na nás působí – jen to stačí najít.

Tip: Najděte si chvilku na sebe a přečtěte si knížku, máme pro vás několik tipů na inspirativní knihy, které přečtete jedním dechem.

Najděte si nějaký koníček

V dnešní hektické době se může na první pohled zdát, že kromě povinností vlastně nemáme na nic jiného čas. Může za to uspěchaný styl života, kdy se snažíme dosahovat úspěchů jak v osobním, tak pracovním životě a pro samé starosti a povinnosti zapomínáme na radosti a naše duševní zdraví.

A to je velká škoda. Proto se naučte najít pro sebe alespoň pár minut denně. Najdete si nějaký koníček, zálibu nebo aktivitu, při které se dokážete opravdu uvolnit. I zde, stejně jako tomu bylo u hudby, přitom platí, že každý se dokáže odreagovat u jiné činnosti – někdo u čtení, jiný u malování, další při sportu.

Jděte na procházku do přírody

Pokud žijete v tzv. betonové džungli, kdy jediný kontakt s přírodou představují často přelidněné parky, pak věřte, že vaší snaze dosáhnout duševní pohody hodně pomůže výlet do přírody. Ideálně do lesa, protože právě les je považován za místo, kde si skutečně dobijete baterky.

Nikdo po vás samozřejmě nechce, abyste chodila po lese a objímala stromy. Ono totiž bohatě postačí, když se mezi těmi stromy budete procházet. Najednou si uvědomíte, jak je všude kolem ticho a krásně, domů se pak vrátíte vnitřně vyrovnaná a prostě v pohodě.

Dejte si horkou koupel

Máte za sebou náročný den, kdy si na vás smlsnul šéf v práci, děti měly mnoho domácích úkolů, pohádala jste se s partnerem nebo se vám prostě jen něco nepovedlo. Co vám dodá duševní klid a pohodu? Když si dáte horkou koupel.

Věřte tomu nebo ne, ale i čtvrthodinka v příjemně teplé vodě dokáže doslova zázraky. Na unavenou dušičku je horká koupel skutečným balzámem. Proto se neostýchejte sama sebe rozmazlit, napusťte si plnou vanu, přidejte bublinky nebo éterický olej a klidně si k tomu pusťte nějakou hudbu. To teprve bude pohoda!

Tip:Připravte si domácí lázně s léčivými huminovými látkami a relaxujte.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama