Inspirativní knihy, které přečtete za jedno odpoledne

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Občas není na škodu přečíst si nějakou zajímavou knihu, která vám může pomoci s vaším osobním rozvojem. Pokud však hledáte inspiraci spíše v příbězích než v knihách, které vypadají jako zaručený návod, který funguje, jste na správném místě. Máme pro vás tipy hned na několik knih, které vás mohou ve vašem životě inspirovat.

Muž, který sázel stromy

Kniha, která je příběhem o pokoře, skromnosti, vytrvalosti a úsilí. Příběh je o osamělém pastevci, který každý den sází stromy v zapomenutých horách ve Francii. Dělá to z vlastní vůle, bez nároku na odměnu či ocenění. Za ta dlouhá léta vysází obrovský les, aniž by o jeho činu někdo věděl. Všichni si myslí, že jde o dílo přírody. Kniha vás má inspirovat v tom, že i bez plánování a vychloubání můžete dokázat velké věci. Stačí jen věřit tomu, že to, co děláte, je správné.

Malý princ

Útlá knížka, jejímž autorem je Antoine de Saint Exupéry, je příběhem o objevování, naslouchání a uvědomování si, že věci, které se nám mohou v současnosti jevit jako samozřejmost, mohou být pro někoho jiného úplně novými a nepochopitelnými. V současném životě každý z nás občas narazí na situaci, kdy si nevíme rady – a nejdůležitější rozhodnutí pak mohou být věcí intuice a ochoty.

Zdroj: Freepik.com

Alchymista

Jistě jste už také někdy slyšeli nejznámější větu této knihy: „Když něco chceš, celý Vesmír se spojí, abys toho dosáhl.“ Kniha je o tom, že bychom měli následovat svůj sen, i když nám zprvu chybí odvaha, jsme nejistí a nemáme příliš velkou vytrvalost a vnímavost. Tu však časem musíme získat. Stejně tak jako v tomto příběhu o mladém španělském pastýři.

Čtyři dohody

Nehřeš slovem. Neber si nic osobně. Nevytvářej si domněnky. Vždy dělej vše, jak nejlépe dovedeš. Kniha od Miguela Ruize je lepší než některé současné manažerské příručky. Snažte se zdokonalovat, pracujte na sobě, ale vyhněte se tomu, aby vás převálcovalo vaše vlastní ego. I takto lze shrnout knihu o tom, co nás v životě omezuje a bere nám tolik potřebnou energii.

Tip: Další zajímavou inspiraci nejen pro volný čas najdete v rubrice „osobní rozvoj„.

Jaké inspirativní knihy jste si oblíbili vy? Je nějaká, ve které jste se sami viděli?

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama