Čím při hubnutí nahradit klasické přílohy?

Gynex

Reklama

Velmi častým tématem při hubnutí jsou přílohy. Někdo totiž tvrdí, že pokud chcete zhubnout, jsou pro vás přílohy tabu. Co když si ale bez příloh svůj jídelníček neumíte představit? My jsme navíc toho názoru, že přílohy není rozumné vynechávat ani tehdy, pokud chcete redukovat hmotnost.

Příloh se vzdávat nemusíte – stačí je vhodně nahradit. Pokud chcete zhubnout a nechcete se ochudit o přílohy, přečtěte si v dnešním článku, čím ty klasické nahradit za zdravé přílohy.

Pohanka se dá využít mnoha způsoby

Jednou ze skvělých náhražek za klasickou přílohu je pohanka. Ta je výborná nejen v tom, že je zdravá a pro tělo je přínosem po zdravotní stránce, ale její výhoda spočívá i v tom, že se dá ve formě přílohy využít na mnoho způsobů.

Kromě klasické podoby, kdy zastane hlavní roli, jí můžete použít pro výrobu chleba nebo těstovin. Pohanka spadá mezi potraviny a nejenže vyřeší vaši otázku „co místo přílohy“, ale také prospěje vašemu zdraví.

Často opomíjená červená čočka

Klasickou čočku zná úplně každý, ale tu červenou? Na tu se bohužel část zapomíná a je to věčná škoda, protože na rozdíl od své tradiční kolegyně nenadýmá – a to je cenná informace.

Kromě toho je červená čočka nadupaná důležitými látkami, které jsou prospěšné pro naše zdraví – vlákniny, minerálních látek i vitamínů. Zajímavostí je, že v ní nenajdete skoro žádné tuky, takže je při hubnutí ideální a může vám pomoci i při vysokém cholesterolu nebo problémech s trávením.

Cuketa je jako stvořená do dietního jídelníčku

V cuketě najdete více nežli 90 % vody a z toho plyne jediné – pokud chcete zhubnout a zároveň se nevzdávat příloh, je právě cuketa přesně tou volbou, na kterou byste měly vsadit svoji horkou kartu. I cuketa se dá coby příloha využít hned na několik způsobů – grilovaná, plněná něčím dobrým, v podobě špaget nebo zapečená s nějakou další pochutinou.

Lehce stravitelný leč méně známý bulgur

Na seznam potravin, které mohou z fleku nahradit klasické přílohy za zdravé přílohy, určitě patří také bulgur. Ten možná mnoho lidí nezná, ačkoli se jedná o snadno stravitelnou potravinu. Ta v sobě ukrývá velké množství kvalitních bílkovin a vlákninu. To znamená, že dokáže zasytit na delší dobu – a to se při hubnutí určitě hodí. Kromě toho pravidelná konzumace bulguru podpoří funkci imunitního systému.

Sladké brambory alias batáty

Batátům jednoduše musíte přijít na chuť. Pokud ne, nikdo vám za to hlavu trhat z krku nebude, ale věřte, že se připravíte o skvělou a především chutnou surovinu.

Batáty jsou sladké brambory, které se od těch klasických liší podstatně nižším glykemickým indexem. Obsahují v sobě vitamíny i celou řadu dalších pro tělo významných látek. Proto bezesporu patří nejen mezi zdravé přílohy, ale i redukčního jídelníčku.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama