Důvody, proč nehubnete, ačkoliv se o to usilovně snažíte

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Už delší dobu toužíte po štíhlejší postavě, snažíte se shodit nadbytečná kila, ale stejně nehubnete? A nevíte, proč tomu tak je? Neztrácejte naději – to, že se vám nedaří zhubnout, může mít spoustu příčin, některé z nich jsou navíc zcela malicherné. Jaké jsou časté důvody toho, proč lidé nehubnou?

Trpělivost vás obešla obloukem

Stoupáte si každý den na váhu a doufáte, že na ní bude přes noc o pět kilo méně? Nebo jste během měsíce shodili jen pár kilogramů a máte pocit, že vám to prostě nejde? Uvědomte si, že hubnutí je běh na dlouhou trať. Nikdo nezhubne během pár dní. Stanovte si reálné cíle a snažte se jich dosáhnout.

Zkoušíte dietu za dietou

Pokud budete střídat jednu dietu za druhou, jen stěží zhubnete. Mnohem lepší je jíst zdravě a vyváženě. Když zhubnete, nebudete muset nic měnit. Když ale budete držet drastickou dietu a poté najedete na normální stravu, během krátké doby přiberete zpět nejen svá původní kila, ale klidně i nějaká navíc.

Vyhýbáte se snídani

Ano, opravdu je dobré šetřit kalorie, ale ne na úkor toho, že přestanete snídat. Pokud se nenasnídáte, zpomalí se vám metabolismus a tělo bude odbourávat tuky mnohem hůře a pomaleji. Pokud ráno nejíte, zkuste začít snídat pomalu a postupně. Začněte banánem, jogurtem, žitným chlebem.

Nedodržujete pitný režim

Voda je velmi dobrým přítelem hubnutí. Dostatečná hydratace se odrazí nejen v kvalitě vaší pleti, ale také v hubnutí. Váš žaludek se navíc rychleji naplní a vy toho nesníte tolik. Pití studené vody vám navíc zrychlí metabolismus a zažene chutě na limonády a další slazené nápoje.

Zdroj: Freepik.com

Vynecháváte přílohy

Také si myslíte, že přílohy jsou zlo, kvůli kterému nezhubnete? Pak jste na omylu. Přílohy jsou důležitou součástí jídelníčku – rýže, fazole, brambory, kuskus, ale i čočka či pečivo vám rozhodně neublíží.

Tip: Přečtěte si také, jak se zbavit viscerálního tuku.

Místo pečiva jíte „polystyren“

Rozhodli jste se vyměnit pečivo za rýžové a kukuřičné chlebíčky, protože si myslíte, že jsou při hubnutí mnohem lepší? A že si jich můžete dát, kolik budete chtít? Pak se nedivte, že nezhubnete. Tyto plátky mají vysoký glykemický index a rychle se přeměňují ve vaše tukové zásoby. Proto dejte přednost kvalitnímu pečivu.

Používáte příliš mnoho soli

Ačkoliv lidské tělo sůl potřebuje, tak v mnohem menším množství, než kolik našemu tělu většina z nás dopřává. Doporučená denní dávka soli pro člověka na den činí 5 gramů, většina z nás jí ale spotřebuje i třikrát tolik. Sůl má však velký vliv na zadržování vody v těle.

Jíte jen light potraviny

I když mají light výrobky nižší energetickou hodnotu – méně tuku či cukru, kalorie přesto obsahují. Navíc často obsahují spousty syntetických látek, které energetický příjem zvyšují. Jde o složky, s nimiž si lidské tělo neví rady, a proto je pošle do tukových zásob.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama