Zhubněte i bez toho, abyste se musely trápit dietou

Gynex

Reklama

Která žena by nechtěla mít dokonalou postavu? Pokud bychom dostaly takovou otázku, všechny bychom sklopily hlavu a ani jedna z nás by se nepřihlásila. Všechny ženy totiž chtějí vypadat dobře a přejí si mít takovou postavu, na které nebude jediná chybička, za níž by se musely stydět.

Ve snaze dokonalé postavy dosáhnout často přistupujeme k radikálnímu řešení v podobě diety. Schválně, která z vás nikdy v životě některou z diet nevyzkoušela, hm? Asi každá má za sebou minimálně jeden takový pokus – některé z nás jich pak mají za sebou hned několik a přitom většina nedopadla ani trochu podle jejich představ.

Co kdybychom vám ale řekli, že zhubnout se dá i bez toho, abyste se tělo trápily nejrůznějšími dietami? Zajímalo by vás, jak?

Triky, které vám pomohou zhubnout i bez diety

Stejně jako existuje několik (možná i desítek) diet, které vám slibují dokonalou postavu, existuje zrovna tak i několik velmi šikovných triků, se kterými rovněž můžete zhubnout. Velkou výhodou je, že nemusíte držet žádnou z diet – a že některé z nich jsou doslova hazardem se životem!

Prozradíme vám triky, které při snaze hubnout fungují. Záleží jen na vás, který z nich se rozhodnete vyzkoušet. Klidně jich může být hned několik.

Zaměřte se na bílkoviny

Možná se vám zdá, že se o těch bílkovinách mluví pořád a pořád dokola. A ono to tak možná skutečně je. A proč? Protože bílkoviny jsou velmi důležité nejen proto, aby naše tělo fungovalo, zbavovalo se tuků a naopak získávalo svaly, ale zároveň jsou důležité také proto, že díky nim rychle zaženete hlad.

A když nemáte hlad, pak nemáte potřebu smejčit po lednici nebo spíži, jestli tuhle či tamhle náhodou nenajdete něco dobrého na zub. Jídelníček bohatý na bílkoviny vás zasytí a hubnutí pak bude o to jednodušší.

Proti hladu s větrovou žvýkačkou

Už se vám někdy stalo, že jste se snažily zhubnout, ale dostaly jste hlad a v takové chvíli bez rozmyslu spráskaly všechno, co vám zrovna přišlo pod ruku? A že to kolikrát byly i nezdravé věci, viďte? Vždyť právě na ně máme největší chuť, když nás přepadne hlad.

Co udělat příště místo toho, abyste se nacpaly fast foodem, sušenkami nebo čokoládou? Mějte po ruce obyčejnou větrovou žvýkačku – ideálně bez cukru. Jakmile začnete mít pocty hladu a bude zde riziko, že se zaplácnete něčím nezdravým, dejte si do pusy větrovou žvýkačku a uvidíte, že mátová chuť zažene potřebu nebo rychle zdlábnout.

Pořiďte si červené nádobí

Není žádným tajemstvím, že nás barvy svým způsobem ovlivňují. Možná ale nevíte, jakým způsobem na vás působí právě červená. Většina lidí si ji spojuje s vášní a smyslností, je považována za barvu lásky a ví se o ní, že dodává energii. Jak to ale souvisí s jídlem?!

Podle odborníků, kteří mají za sebou řadu pokusů a výzkumů, sníme mnohem méně jídla z červeného talíře nežli z klasicky bílého. Červená je totiž barva, kterou si podvědomě spojujeme se zákazem a signálem, že bychom si měly dát pozor. Platí to tedy i v jídle. Pokud si dáte jídlo na červený talíř (nebo jiného červeného nádobí), pak toho sníte podstatně méně.

Tip: zjistěte také, jaké se zdravě stravovat a základy zdravého jídleníčku.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama