Zapomeňte na hladovění, dieta znamená užívat si jídlo s rozmyslem!

Gynex

Reklama

Snad nenajdeme oblast opředenou tolika mýty a pokusy, jako je právě ono pověstné hubnutí a štíhlá linie. Denně máme možnost pozorovat zázračné diety a přípravky, které nám mají dopomocí k ideální a vysněné postavě. Pravda je ale taková, že nás k ní tyto přípravky povětšinou přiblíží na krátký moment a na dlouho vzdálí. Dieta nemá být o hladovění a my vám poradíme, jak na to.

Určitě jste se i vy minimálně jednou pokusila zhubnout. Zkusila jste nejednu dietu, ale pravděpodobně ne s takovým výsledkem, který jste si přála. Proč to někdy funguje a jindy zase ne? Chce to najít tu správnou cestu!

Proč zázračné diety existují a fungují?

Spousta lidí totiž říká, že tyhle diety opravdu fungují a vyplatí se do nich investovat. Ano, to je pravda. Jakmile kteroukoliv z těchto zázračných diet začnete užívat, tak váš organismu reaguje šokem a toho donutí ke změnám, které jsou ve vašem případě hubnutí.

U většiny těchto diet ale platí, že hubnutí trvá jen krátkou chvíli a poté se vše zastaví. Diety nás dlouhodobě omezují jen na úzké spektrum potravin či dokonce jednu jedinou a po čase se dostaví znechucení nad výsledky, vy se neudržíte a jedné noci vášnivě skočíte po lednici a je po všem.

Základem je pravidelnost a klid při jídle

Pravidelnost a klid při jídle je jediný způsob jakým se stravovat dlouhodobě a mít tak šance na zlepšení organismu. Jenže to jsou dary, kterých se mnohým ženám prostě nikdy nedostane.

Práce, rodina a děti jsou natolik náročné a den tolik krátký, že najíst se pětkrát až šestkrát denně a u toho se v klidu posadit na půl hodiny zkrátka není možné. I když by to tak mělo být. Snažte se proto tyto zásady dodržovat alespoň tak, jak se vám to v rámci svých povinností manželky, přítelkyně či matky může dařit.

A pokud je šance, tak se nebojte některé povinnosti poslat směrem k vašemu protějšku. Přeci jen i vy si zasloužíte denně kvalitní odpočinek a klidné jídlo.

U diety si neodpírejte a užívejte si ji

„Užívat si dietu? No tak ty ses pomátl…“ to si určitě spousta žen řekla a vůbec se tomu nedivím. Dieta je totiž skloňovaná ve všech významech jako omezení. Jenže to není zcela pravda.

Při dietě nám jde o již zmíněnou pravidelnost a poté i o to, abychom se drželi alespoň na stejné míře příjmu a výdaje energie. Tato jednoduchá rovnice nám tak dává možnost k tomu, abyste mohly jíst přesně to co máte rády a u toho si jen hlídat množství tak, aby se vám vešly do denního příjmu.

Jako podpora dlouhodobé diety se navíc doslova doporučují takzvané „cheat dny“, neboli podvody. Zkrátka den, kdy si jednou za čas dopřejete vše, co máte rády a bez zábran zlámete tabulku čokolády během oblíbeného seriálu. Věřte, že i takové dny vám pomohou udržet dlouhodobý trend a díky tomu i hubnout.

Tip: Vyzkoušejte osvědčené tipy, jak zhubnout rychleji a netrapte se hlady.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama