Začněte praktikovat večerní rituál proti stárnutí pleti

Gynex

Reklama

Mládí je nenávratně pryč. Ačkoli nemáme možnost, jak zastavit čas, můžeme se je alespoň pokusit zpomalit. To totiž dokážeme. Stárnutí pleti není nic příjemného, ale my vám poradíme, jak stárnutí zpomalit, aby vaše pleť vypadala stále mladě a svěže.

Možná se i vy, stejně jako většina žen, stárnutí děsíte. Všechny bychom chtěly být pořád krásné a vypadat mladistvě, že? Čas ale umí být nemilosrdný, co si budeme povídat. Naštěstí víme, jak se dá stárnutí pleti alespoň oddálit. A v dnešním článku se o osvědčené rady společně s vámi podělíme.

Pouze 20 % stárnutí je ovlivněno genetikou

Na stárnutí pleti má vliv genetika, se kterou toho moc udělat nelze. Mnoho žen si ale myslí, že genetika stárnutí pleti ovlivňuje v té největší možné míře. My však víme, že tomu ve skutečnosti takhle není.

Ano. Genetika má skutečně vliv na stárnutí naší pleti, ale rozhodně ne z největšího hlediska. Ovlivňuje totiž jen 20 % stárnutí. A ten zbytek? Ten mají na svědomí vnější a vnitřní faktory, mezi které můžeme zařadit například škodlivé UV záření nebo stres, patří sem také únava nebo znečištění, kterému pokožku každý den vystavujeme.

Naučte se o svoji pleť starat večer

Z předchozích řádků vyplývá, že ve velké míře máte stárnutí pokožky ve svých rukou. A to je určitě dobrá zpráva, která vám zlepší den. Je tu totiž vidina toho, že se dá s nežádoucími projevy stárnutí pořád něco dělat. A to je super!

My apelujeme na večerní rituál zaměřený na péči o pokožku. Pokud chcete, aby byla vaše pleť co možná nejdéle vitální a mladistvá, pak se musíte naučit o ni pečovat. Jak? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Čištění, čištění, čistění

Opakuje se to pořád dokola, a přesto na to mnoho žen zapomíná. Večerní čištění pleti je zkrátka nutnost s velkým N. Nezapomínejte na něho a už vůbec ho vědomě nevynechávejte. A to ani v případě, kdy se nelíčíte, nebo se líčíte jen minimálně.

Tip: Vyzkoušejte přírodní kosmetiku od značky Energy, ověřeno uživateli. Recenze mluví za vše. Hýčkejte se přírodně a nechte vaši pleť zářit i bez chemického vylepšení.

Během dne na pleti ulpívá mnoho nečistot, které zde za předpokladu, že pleť před spaním nevyčistíte, napáchají pořádnou paseku. A že se toho dá stihnout opravdu hodně, během toho, co budete nerušeně spát. Proto se odličujte a před spaním pleť důkladně čistěte.

Hydratace, hydratace, hydratace

Do tří minut po vyčištění pleti je podle odborníků potřeba pleti zajistit dostatečnou dávku hydratace. S tím vám pomohou nejrůznější masky, séra a krémy, kterých je na trhu k dostání nepřeberné množství.

Pokožka potřebuje dostatek aktivních látek, které jí nejen hydratují, ale které také mají pozitivní vliv na pigmentové skvrny, povadlé kontury, kruhy pod očima nebo vrásky. Pečující kosmetiku vybírejte nejen podle věku, ale také podle typu své pokožky, protože si každá žádá něco trochu jiného.

Noční krém

Na závěr ještě doporučení, které se týká nočního krému. Mnoho žen si myslí, že jej mohou používat pouze zralejší ženy. Není to pravda. Použitím nočního krému v kterémkoli věku rozhodně nic nepokazí, ba spíše naopak.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama