Top 3 místa, kam můžete se svojí rodinou vyrazit v zimě

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Nechcete se vzdát rodinných výletů ani v době, kdy venku mrzne? Žádný strach, není k tomu důvod. Dnes vám představíme tři místa, která by v zimě neměla uniknout vaší pozornosti.

Brtnické ledopády

Brtnické ledopády najdete v národním parku České Švýcarsko. Jde o zimní chloubu tohoto národního parku, kde si příroda hraje s vodou na pískovcových stěnách – a hned na několika místech tvoří nádherné ledopády, které navštěvují turisti nejen z naší republiky, ale také z širokého okolí.

Nejhezčí útvary můžete vidět na trase tzv. modrého psaníčka. Je dlouhá asi 8 až 10 km a ujdete ji za 3 až 4 hodiny. Jde o středně náročnou trasu, a proto nezapomeňte na vhodnou obuv. Navštívit zde můžete místa, jako jsou: Brtnický hrádek, Turistický most nebo Údolí Vlčího potoka.

Ledové sochy na Pustevnách

Každý rok se na Pustevnách můžete pokochat fascinujícími ledovými sochami. Ty jsou tak krásné, že stojí za to přejet kvůli nim klidně i celou republiku. K výrobě těchto ledových soch jsou zapotřebí desítky tun ledu. A dále pak šikovní sochaři, kteří z kusu zmrzlé vody vytvoří dechberoucí podívanou.

Tradice ledových soch na Pustevnách je delší než 20 let.

Ježíškova naučná stezka

Pokud máte cestu do Krušných hor, neměla by vaší pozornosti uniknout Ježíškova naučná stezka, která potěší hlavně vaše děti. Ježíšek zde totiž vyřizuje svou korespondenci (na Božím Daru) a děti se tu s ním mohou setkat. A to nejen v průběhu zimy.

Ježíškova naučná stezka je dlouhá necelých 13 kilometrů. Pokud máte malé děti, oceníte její zkrácenou verzi o délce 5,6 kilometrů. Na trase budete plnit úkoly, a proto si nezapomeňte v Infocentru Boží Dar zakoupit notýsek k tomu určený. 

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama