Stojí pár korun, zasytí na dlouhou dobu a jsou plné živin – zamilujte si ovesné vločky!

Gynex

Reklama

Určitě znáte to rčení „za málo peněz, hodně muziky“ že? V případě ovesných vloček tedy rozhodně má něco do sebe. Ovesné vločky stojí jen pár korun, za které ale získáte mnoho. Právem patří do zdravého jídelníčku a rozhodně si nezaslouží, aby se na ně hledělo jako na obyčejnou, nudnou a nezajímavou potravinu.

Ovesné vločky vám toho mohou opravdu hodně nabídnout. Nejenže jsou plné důležitých živin, které jsou přínosem pro naše tělo a zdraví, ale zároveň díky vysokému podílu bílkovin dokážou zasytit na hodně dlouhou dobu, což z nich dělá ideálního parťáka pro hubnutí.

Co obsahují ovesné vločky?

Když jsme zmiňovali, že jsou ovesné vločky plné živin, rozhodně jsme nepřeháněli. V této na první pohled obyčejné potravině totiž najdete zastoupení vitamínů skupiny B nebo vitamín E. Nechybí důležité minerální látky – fosfor, železo a vápník. Zmínit se musíme také o obsahu bílkovin, slizových látek nebo o přítomnosti nenasycených mastných kyselin.

Jak prospívají našemu zdraví?

Ovesné vločky byly často označovány jako jídlo chudiny. Ti bohatí jim přitom mohli jen závidět, protože snadno dostupné a za pár korun sehnatelné vločky mají na naše zdraví skutečně blahodárný vliv.

Věděla jste o nich například, že dokážou regulovat hladinu cholesterolu v krvi? Mimo jiné také regulují množství glukózy, což rovněž není vlastnost k zahození.

Upřít se jim nedá ani pomoc při snižování vysokého krevního tlaku nebo blahodárný vliv na zažívací ústrojí, za což vděčíme ve vločkách obsaženým slizovým látkám. Dále je potřeba zmínit, že ovesné vločky pozitivně působí na nervovou soustavu.

Ovesné vločky jako pomoc při hubnutí

Pokud se snažíte zhubnout (a my ženy hubneme snad dnes a denně) pak jsou ovesné vločky pro vás jako stvořené. Perfektní poměr nízkého glykemického indexu a vysokému množství bílkovin bude vaše tělo energii z této suroviny čerpat postupně, což znamená, že se po nich budete cítit dlouho nasycena a nebudete tak mít potřebu zahánět hlad.

Kromě toho umí vločky vyrovnat hladinu cukru v krvi, což znamená, že bez vaší pomoci zaženou chuť na sladké a vy tak nebudete mít tendence zobat sladkosti.

Tip: Přečtěte si také, jak správně počítat kalorie při hubnutí.

Ideální snídaně nebo dopolední svačina

Vločky mimo jiné obsahují také komplexní sacharidy. Právě díky nim je nejlepší konzumovat je ideálně hned po ránu ke snídani, nebo k dopolední svačině. Na internetu najdete nespočet zdravých receptů, ve kterých ovesné vločky hrají hlavní roli.

Nejznámější dobrotou je asi ovesná kaše. Ta se dá připravit na tisíc sladkých způsobů a pozor – někdo si ovesnou kaši připravuje i ve slané alternativě, což určitě stojí alespoň za vyzkoušení.  Kromě toho se dá ovesnými vločkami zahušťovat. Můžete je přidávat do sekané, udělat z nich placičky – těch možností je vážně strašná spousta.

Tip: Vyzkoušejte recept na ovesné sušenky

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama