S těmito tipy bude váš vztah hlubší než kdy dřív

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Šťastný vztah je založen na tvrdé práci, kompromisu a vzájemném pochopení. Jaké nejdůležitější kroky byste neměli opomíjet a na jakých základech je nejlepší vybudovat láskyplný vztah? 

Komunikace a její vliv na váš vztah

Ne nadarmo se říká, že komunikace je základem vztahu. Upřímnost a otevřenost hraje v soužití podstatnou roli, bez ní se zkrátka nepohnete z místa. Projevujte si navzájem pocity, dávejte si najevo, co cítíte, zajímejte se o svého partnera. Pokud víte, že je vaše drahá polovička uzavřenější, nespěchejte. Dopřejte si navzájem dostatečný čas a prostor, teprve poté můžete budovat respekt, bez kterého se žádný vztah neobejde.

Společně strávený čas

Sedněte si a proberte, jak často by vám vyhovovalo trávit společné chvíle, jaké činnosti vás dělají spokojenými, a do kterých se naopak nutíte. Radost, uvolnění, smích, právě tyto pocity souvisí se správně vyváženým volným časem. Nemusíte spolu být každou chvíli, odpočívejte a dopřejte si čas sama pro sebe nebo se sejděte s přáteli. Váš partner také potřebuje upustit páru, jak se říká, všeho moc škodí. Trávení až přehnaného množství času pouze ve dvou lidech mnohokrát vede ke zbytečným hádkám, frustraci nebo negativitě.

Podpora

Je jednou z nejdůležitějších pilířů vztahu, ať už v běžném životě nebo v závažných životních situacích. Díky ní se cítíte sebevědomě, máte lepší pocit z toho, že ve vás někdo opravdu věří, a pokud se vám něco nepodaří, partner vás vyslechne, poradí a pomůže.

Kompromis

Každý člověk je jiný a na světě neexistuje žádný člověk, který by měl své názorově identické dvojče. V dlouhodobém vztahu se může stát, že budete mít na několik věcí odlišný názor. Zkuste proto přistoupit ke kompromisu. Komunikujte, hledejte, v čem budete oba spokojeni, v žádném případě se nesmí jednat o ustupování tomu druhému na vlastní úkor, to je kontraproduktivní a bolestivé.

Kompromisy dokážou vyřešit mnoho sporů a hádek, nesnažte se proto za každou cenu trvat na svém názoru. Zkuste ho navrhnout a uvidíte, že se vše vyřeší mnohem snadněji.

Sex a intimita

Dávejte vašemu partnerovi najevo náklonnost a lásku, ať už například pohlazením, milým slovem nebo pozváním na večeři. Intimita udržuje touhu, ze vztahu se nevytrácí vášeň a pravidelný sexuální život dodá vztahu šťávu a novou energii.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama