Rozchod s partnerem? Takto se projeví na vašem těle

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Rozchod s partnerem není ničím příjemným. Ba naopak, jde o něco velmi bolestivého a stresujícího. Něco, čím si musí projít každý z nás. Víte ale, že bouřlivé emoce, které v této době prožíváte, mají vliv také na vaše tělo? Na vině je psychosomatika. Jak se rozchod s partnerem projevuje na vašem těle?

Problémy se spánkem a úzkost

Každý z nás potřebuje lidský kontakt, každý z nás potřebuje partnera. Někdo méně, jiný více – ale každý v nějaké své míře. Ve chvíli, kdy ztratíme toho, koho milujeme, můžeme cítit nepříjemnou úzkost, bezradnost. S tím souvisí i další problém, kterým je nespavost. 

Rozchod s partnerem a bolest na hrudi

Máte pocit, že vás po rozchodu či jiné stresující události bolí na hrudi? Pak nejde pouze o váš pocit, ale o realitu. Váš mozek po rozchodu rozesílá po celém těle nervové signály, které jsou spojovány s opravdovou fyzickou bolestí. Právě v tuto chvíli nabývá pojem „zlomené srdce“ nových rozměrů. Nemusíte se však bát, primárně je tato bolest pouze v jednom místě. A tím je váš mozek.

Akné, padající vlasy a další problémy

Ať už se stresujete kvůli rozchodu, nebo kvůli čemukoliv jinému, odrazí se to na kvalitě vaší pleti a vlasů. Na vině je zvýšená produkce stresových hormonů, které negativně ovlivňují jejich stav. Ať už se vám objeví vyrážka, akné nebo vám padají vlasy, vše se časem zlepší. 

Problémy se zažíváním

S rozchodem se často pojí také problémy se zažíváním. Ty souvisejí s tím, že někdo po rozchodu (a v dalších stresujících situacích) nejí téměř vůbec nic a hubne. Další pak neví, kdy má s jídlem přestat. Tím, jak svému tělu dopřáváte nepravidelné a nezdravé dávky jídla, dáváte svému zažívání co proto. Výsledkem nejsou pouze výkyvy váhy, ale také problémy s trávením.

Bolí vás svaly?

Rozchod má negativní vliv také na vaše svaly. V důsledku rozchodu vás mohou začít trápit křeče – svaly se mohou častěji a intenzivněji smršťovat, výsledkem je nepříjemná bolest. Nezapomínejte na pravidelnou stravu, případně berte jiné vitamíny, které zajistí, že budete svému tělu dodávat dostatek všeho důležitého. Uklidnit vás mohou také vůně, například levandule, která má pozitivní účinky proti stresu.

Jaké zdravotní problémy ve spojitosti s rozchodem vás překvapily?

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama