Rady, jak si zpříjemnit velký úklid

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Pokud chcete žít v čistém prostředí, domácím pracím se nevyhnete. Ne nadarmo se úklid řadí mezi nepopulární činnosti, se kterými se člověk zkrátka musí naučit žít. Jak si je zpříjemnit a udělat z nich něco mnohem zábavnějšího, než ve skutečnosti jsou? Poradíme v následujícím článku.

Sepište si plán

Chaos a zbytečná ztráta času jsou zabijáky úklidu, ničemu nepomáhají a způsobují další nepořádek. Udělejte si proto systém, kterým se budete po celou dobu řídit. Vše si naplánujte, sepište jednotlivé úkoly a vyčkejte, až budete mít celou domácnost sami pro sebe.

Jedině tak budete mít na vše čas a prostor, nikdo vás nebude honit a stresovat z hromady práce. Pokud toho máte na seznamu opravdu hodně, rozdělte si činnosti do více dní, abyste se necítili zbytečně vystresovaně a s pocitem, že uklízíte opravdu pouze z donucení.

Nasaďte sluchátka

V dnešní době moderních technologií již není problém pustit si do uší mluvené slovo. Namluvená kniha dokáže člověka upoutat, úklid vám najednou začne mnohem více ubíhat a nebudete mít pocit, že jenom ztrácíte několik hodin něčím tak nepříjemným.

Pokud zrovna nemáte chuť na audioknihu, dopřejte svým smyslům dobrou muziku, při níž si odpočinete nebo vás naopak nabije energií tak, že budete tancovat s koštětem po celém bytě.

Motivace

Po vynaloženém úsilí si zasloužíte náležitou odměnu, stanovte si proto jasné cíle, kterých se budete držet. Vidina toho, že člověk po odvedené práci dostane prostor na svou oblíbenou činnost, zajde si na dobré jídlo nebo si dopřeje masáž, je silně motivující a jistě vám zvedne úsměv od ucha k uchu.

Plánujte dopředu

Pravidelný úklid šetří síly i čas, nenechávejte proto vše na poslední chvíli, rozdělte si činnosti na etapy. Díky tomu vám zbyde čas i na jiné zábavnější činnosti a nebudete se cítit tak otráveně nebo vyčerpaně. Snažte se úklid usnadnit, zapojte do chodu chytrou domácnost a nezapomínejte ani na kvalitní čisticí přípravky, se kterými půjde vše jedna radost.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama