Rady, jak přirozeně urychlit hubnutí

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Během hubnutí je důležité mít nastartovaný a zdravě fungující metabolismus. Znamená to, že tělo spaluje kalorie a neukládá je do tukových zásob. Naopak tzv. pomalý metabolismus je jednou z hlavních příčin přibírání a neúspěšného hubnutí. Jak na něm pracovat a na co si dát pozor? Inspirujte se tipy v našem článku.

Čemu se při hubnutí vyhnout?

Hladovky nebo diety mají na metabolismus negativní vliv, naopak ho zpomalují. V případě, že svému tělu nedodáváte dostatek energie formou stravy pravidelně, tělo přepne do úsporného režimu a kalorie začne ukládat do tuků. Nejdůležitější je v tomto případě pravidelná strava obohacená o vitamíny, minerály, sacharidy i tuky.

Dodržujte pitný režim

Vyhýbejte se sladkým nápojům, energetickým drinkům a jiným nezdravým tekutinám. Pijte nejlépe čistou a studenou vodu, díky které váš organismus bude pracovat mnohem rychleji. Do pravidelného užívání můžete zařadit i pití zeleného čaje. Ten pomáhá spalovat tuky až o 17 % rychleji a pozitivně ovlivňuje rychlost metabolismu. 

Spánek

Během spánku se tělo regeneruje, snažte se proto spát opravdu dostatečně bez zbytečného spánkového deficitu. Nespavost je často spojena se stresem, vznikem obezity a vysokou hladinou krevního cukru. Zkuste před spaním vypít například bylinkový čaj, pusťte si uklidňující hudbu, cvičte jógu nebo místo klasického polštáře spěte na speciálním anatomickém, který je lepší pro páteř a krk.

Jezte více bílkovin

Bílkoviny jsou dobré k zasycení na delší dobu a zrychlují metabolismus až o 30 %. Zařaďte proto do jídelníčku více ryb, kuřecího nebo krůtího masa, a pokud jste vegetarián, tak čočku, tempeh, tofu nebo fazole.

Nebojte se navštívit lékaře

Pokud ani po delší době nebudete moct zhubnout, zkuste si nechat udělat vyšetření štítné žlázy. Hormony štítné žlázy se totiž podílejí na rychlosti metabolismu, proto se raději ujistěte, zda vše funguje bez problémů.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama