Proč se zapsat do tanečního kurzu pro dospělé?

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Taneční pro dospělé jsou zárukou dobré zábavy, nově získaného koníčku a udržení těla v kondici. Jsou vhodné pro všechny věkové kategorie, nemyslete si, že po dvacítce jste pro tanec staří. Ba naopak, má to své nesporné výhody. A jaké?

Sebevědomí

Tancování se zejména lidé v pokročilém věku velmi bojí. Mají strach, že do kolektivu nezapadnou, sestavu si nezapamatují nebo se jim někdo bude smát. Když ale tyto pocity překonáte, je tanec výborná psychická vzpruha.

Počítejte s tím, že bude trvat, než začnete udržovat tempo s ostatními, naučíte se kroky v sestavě nebo udržíte správný rytmus do hudby. Jakmile si však osvojíte celou vazbu, budete se cítit více sebevědomě než kdy dřív. Nehledě na to, že vaší rodině či přátelům vypadnout oči z důlků, jakmile uvidí, jaká pozitivní energie z vás září.

Tělo v kondici

Na první nebo druhé taneční lekci vás může čekat šok. Přehnané tempo, které nebudete stíhat, náročné protažení a rozehřátí, pocit, že z vás na tréninku strhali kůži. Ničeho se nebojte, vše se rychle změní. Získáte lepší fyzičku, pravidelným strečinkem zvýšíte svou flexibilitu a protahování vám pomůže při bolesti zad.

Lepší kondice souvisí s benefity, které tanec přináší. Patří mezi ně psychická pohoda, tvarování postavy, zdravější a silnější kosti nebo například redukce vysokého krevního tlaku.

Zdroj: Freepik.com

Zdravá mysl

Tanec není pouze fyzická aktivita, zapojujete při ní také mozek. Soustředíte se na hudbu, vnímáte svého lektora, zapojujete celé tělo a zlepšujete paměť díky určeným krokům v sestavě. Při tanci se učíte tolik věcí, které vůbec nevnímáte. Tancování udržuje mozek v dobré kondici, často je proto přezdívaný jako elixír mládí.

Dobrá nálada

Cítíte se otráveně, nic vás nebaví a nejraději byste si zalezli do postele? Tanec vám zlepší celý den. Zapomenete na všechny starosti a povinnosti, nabije vás pozitivní energií a vy se tak budete cítit příjemně unavení a zrelaxovaní. Můžete poslouchat oblíbenou muziku, tancovat do rytmu, užívat si chvíle sami pro sebe, zkrátka vypustit páru a utéct z reality.

Který druh tance patří k vašim oblíbeným?

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama