Na jaké cviky se zaměřit, pokud chcete mít krásná a pevná stehna?

Gynex

Reklama

Stehna bezesporu patří mezi problematické partie na ženském těle. Jen málokterá z nás je s nimi spokojená – spíše naopak se nás najde většina, kdy bychom si přály, aby naše „stehniska“ vypadala úplně jinak. Vyzkoušejte cviky na zeštíhlení stehen.

Pokud ani vy nejste spokojená s tím, v jaké kondici jsou vaše stehna, a chcete s tím něco udělat, pak jste tady správně. V dnešním článku vám poradíme, na jaké cviky na zeštíhlení stehen se zaměřit, abyste dala stehnům pořádně zabrat a brzy se mohla těšit z toho, že budou krásná a pevná.

Cvik číslo jedna: široké dřepy

Jen málokdo by neznal cvik, který jste možná už na škole nesnášela. Pokud stehna nejsou na cvičení vůbec zvyklá, pak počítejte s tím, že to bude bolet.

Široké dřepy se provádí velmi podobně jako ty klasické, rozdíl spočívá v tom, že při nich široce rozkročíte nohy – stehna a lýtka by měla být ve stejném úhlu. S nádechem proveďte pohyb směrem dolů a hlídejte si, aby vaše záda zůstala celou dobu rovná. Jděte až tak nízko, jak vám to svaly a flexibilita dovolí. S výdechem proveďte pohyb nahoru.

Doporučujeme 3 série po 15 opakováních.

Cvik číslo dva: zanožování

I s tímto cvikem svá stehna potrápíte. Jedná se ale o efektivní cvičení, které v případě, kdy se provádí svědomitě, může brzy přinést zasloužené výsledky.

Začněte v poloze, kdy si kleknete na podložku a dlaněmi se opřete o zem. Dlaně by měly být na úrovni ramen, záda po celou dobu rovná a břicho zpevněné. Nejdříve pokrčte pravou nohu, kterou zvedněte do vzduchu.

Snažte se nohu zvednout tak vysoko, dokud nebude stehno v jedné úrovni s páteří – pakliže jste doposud necvičila, nezalekněte se, když vám to hned nepůjde. Vydržte v pozici 15 vteřin, poté se vraťte zpět do výchozí pozice.

Doporučujeme 3 série po 15 opakováních na každou nohu.

Cvik číslo tři: výpady vpřed

Pokud jde o stehna, jsou výpady vpřed velmi často používaným cvikem. Na první pohled možná vypadá obyčejně, ale zejména těm, kdo není na cvičení zvyklý, může dát zezačátku pořádně zabrat.

Základní pozice spočívá v tom, že rozkročíte nohy na šířku boků, narovnáte se v zádech a zpevníte bříško. Poté jednou nohou vykročte dopředu – uděláte velký krok. Snažte se pohlídat si, že v této pozici bude koleno a lýtko vykročené nohy v pravém úhlu, přičemž se celým chodidlem budete dotýkat podložky. Druhou nohu, která zůstala vzadu, opírejte o podložku jen špičkou.

Doporučujeme 3 série po 15 opakováních na každou nohu.

Rada na závěr

Na závěr bychom vám rádi dodali, že ať už svá stehna potrápíte kterýmkoli cvikem, vždy je potřeba svaly nejdříve zahřát nějakou rozcvičkou. Po cvičení je naopak žádoucí, abyste nohy pořádně protáhla, protože jedině tak předejdete bolestivému namožení. Rozcvičku ani závěrečné protažení proto určitě nepodceňujte – jednáte tak ve svém zájmu.

Tip: Vyzkoušejte také cviky na zpevnění paží, které můžete snadno cvičit doma bez návštěvy posilovny.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama