Máte sedavé zaměstnání? Víme, jak se vyhnete přibírání na váze

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Sezení na židli není pro člověka nic dobrého – minimálně ve chvílích, kdy prosedíme většinu dne. Pokud ale máte sedavé zaměstnání, velmi lehce se může stát, že se vám zpomalí metabolismus a vy začnete přibírat. Máme pro vás pár rad, jak byste se měli stravovat při sedavém zaměstnání, aniž byste začali přibírat.

Začněte si zapisovat svůj jídelníček

Základem všeho je mít vyšší energetický výdej než příjem. Pokud toho nechcete sníst víc, než byste měli, začněte si zapisovat vše, co za den zkonzumujete. Třeba někdy vynecháte oběd, ale kalorie neušetříte, když ho nahradíte zákuskem s kolegyní v práci. Pokud si budete vše psát, uvidíte, kolikrát „zobáte“ nevědomky.

Neuzobávejte

Při sedavém zaměstnání mají lidé tendenci uzobávat různé drobné pochutiny. Velmi často se jedná pouze o nepříjemný zlozvyk. Pokud si zvyknete něco uzobávat vždy u filmu, můžete si vytvořit stejný zvyk při práci. Zapomeňte na oříšky a chipsy. Místo toho si připravte zdravou svačinu.

Jezte více, ale méně kalorií

I zdánlivě zdravé potraviny mohou obsahovat mnoho kalorií. Nejde tedy pouze o to, co jíte, ale i kolik toho sníte. Zkuste si představit raw dortík v kavárně – je zdravý, ale obsahuje dost kalorií. Mnohem víc než plnohodnotný a zdravý oběd. 

K lepšímu pocitu zasycení můžete použít menší talíř a přidat zeleninu. Ta díky obsahu vlákniny zasytí a zároveň vás bude hydratovat. 

Jídelníček si plánujte dopředu

Ideální variantou je příprava krabiček s jídlem z domova. Vyhnete se tak chození do restaurací, kde budete jíst jeden smažený sýr za druhým. Pokud si budete připravovat jídlo doma, vytvoříte si návyk a na zdravé jídlo se budete časem těšit. Váš oběd by měl obsahovat bílkoviny, sacharidy, ale i tuky.

Každý krok je důležitý

I když musíte v práci sedět u počítače, snažte se vymýšlet si aktivity, při kterých se budete muset hýbat. Zkuste vystoupit o zastávku dřív a zbytek dojít pěšky. Nebo nečekejte na výtah, ale jděte po schodech. Protože každý krok se počítá.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama