Láska hory přenáší? Někdy jsou důvody k rozchodu natolik vážné, že ani láska nestačí

Gynex

Reklama

Ačkoli se říká, že láska hory přenáší, ne vždy je to skutečně pravda. Někdy zkrátka ve vztahu nastanou situace, které jsou důležitým varováním, že v tomto případě ani láska, velká jako trám, prostě nestačí.

Ano. Milujete ho…ale! Je tu právě to „ale“, kdy vám mozek říká něco jiného, nežli co vám napovídá srdce. Rozejít se nebo ne? Věřte nebo ne, ale ačkoli se vám to možná právě teď zdá naprosto nepředstavitelné, někdy je zkrátka lepší dát přednost rozumu před city.

Nedůvěřujete mu

Určitě se shodneme na tom, že důvěra je ve vztahu důležitá. Někteří jsou dokonce přesvědčeni, že důvěra, upřímnost a sex jsou základní pilíře šťastného vztahu.

Co když mu ale přestanete důvěřovat? Ztráta důvěry skutečně může být důvodem k rozchodu, protože kdo chce setrvávat ve vztahu s někým, komu z nějakého důvodu nemůže věřit? Teď si to možná nechcete přiznat, ale pokud takovému vztahu nedáte vale, začne vám v hlavě vrtat brouček pochybností. Jste si jistá, že to chcete podstoupit?

Budoucnost vidíte jinak

Jste-li spolu už delší dobu, tak nějak se předpokládá, že budete i nadále kráčet společným životem. Co když ale máte každý jiný pohled na budoucnost?

Jsou věci, na kterých by se partneři měli shodnout – co třeba takové děti? Když žena děti chce a muž naopak ne, jednoho dne narazí na problém.

Jeden z nich bude muset ustoupit, co když se ale nedohodnete, kdo z vás to bude? A myslet si, že ho časem přemluvíte nebo dokonce změníte? To je hodně naivní představa…a z těch už jste dávno vyrostla, nebo ne?

Při hádkách se bojíte

Hádky jsou ve vztahu naprosto normální. Čas od času se většina partnerů pohádá, nebo si vymění názory. Navíc je tu a tam hádka fajn – pročistí se vzduch.

Co když se ale hádáte stále častěji? A co hůře – co když jeho chování hraničí s agresí? Pokud se při hádkách bojíte, že vám třeba ublíží, je to dost pádný důvod, proč se vztahu vycouvat dříve, nežli se něco skutečně přihodí? Vyměnit si rozdílné názory a „zdravě“ se pohádat je sice čas od času v pohodě, ale rozhodně sem nepatří agresivní chování, fyzické útoky, sprosté nadávky nebo mlácení do nábytku.

Máte vztah na dálku s nejistým výsledkem

Dostal jeden z vás například pracovní nabídku, která ho „vyžene“ daleko od toho druhého a bude to pro vás znamenat vztah na dálku? Je pravda, že vztahy na dálku mohou fungovat, ale jen za předpokladu, že jsou v něm nějaké jistoty.

Jednou z jistot potřebných pro udržení vztahu na dálku je vědomí, že to není napořád. Pokud budete vědět, že se musíte „rozloučit“ třeba na půl roku, bude pro vás udržení takového vztahu mnohem jednodušší, nežli v případě, kdy bude návrat nejistý.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama