Které důvody podle odborníků snižují šance na otěhotnění

Zdroj: Unsplash.com

Gynex

Reklama

Cítíte, že nastal ten správný čas? Rozhodli jste se s partnerem, že si pořídíte miminko? Pak jste jistě vysadila antikoncepci a začali jste s partnerem na svém potomkovi pracovat. Až za čas jste však zjistili, že nic není tak snadné, jak se mohlo na první pohled zdát.

Většina žen mávne po prvním neúspěšném pokusu rukou – je normální, že se hned nezadaří. Když se ale snažíte rok a těhotenství nikde, začnou se ve vás rojit pochybnosti. Za průměrné období, než žena otěhotní, se považuje 4 – 5 měsíců. A to u žen do 25 let, s vyšším věkem se toto období prodlužuje. Poradíme vám, jak podpořit otěhotnění a čemu se v tomto období rozhodně vyhnout.

Kdy se může mluvit o neplodnosti?

O neplodnosti se hovoří u párů, kde se otěhotnění nepodařilo dosáhnout po uplynutí jednoho roku nechráněného styku. Po uplynutí této doby se můžete poradit s odborníkem. U žen nad 35 let se počítá s půl rokem, kvůli vyššímu věku, kdy je třeba jednat rychle. Pokud uplynula kratší doba než rok a vám se nedaří, možná se můžete nejprve zamyslet nad tím, jak podopořit otěhotnění.

Zapomeňte na „drogy“

Nyní nemyslíme drogy, jako jsou pervitin nebo kokain. Myslíme tvrdý alkohol a cigarety, pivo a víno omezte na minimum. Tyto drogy snižují vaši šanci na otěhotnění, navíc by mohly být v raném stádiu těhotenství důvodem k dřívějšímu potratu, případně mohou vést ke zdravotním problémům plodu. Kouření by měl omezit také partner.

Zdroj: Freepik.com

Začněte jíst lépe

Další možností, jak podpořit otěhotnění, je zdravá strava. Snažte se jíst zdravou stravu s vyváženým příjmem všech potřebných minerálů a vitaminů. Zvyšte příjem kyseliny listové (brokolice a kapustová zelenina), ta zvyšuje šance na otěhotnění, snižuje riziko potratu a předchází rozštěpovým poruchám plodu. Zvýšit dávky kyseliny listové se doporučuje tři měsíce před plánovaným početím a první tři měsíce těhotenství. Kyselinu listovou a zinek mohou přijímat také muži.

Upravte svoji hmotnost

Zamyslete se nad tím, kolik vážíte. Velmi častou příčinou neplodnosti je totiž příliš nízká, ale i příliš vysoká váha. Pokud má žena nízkou tělesnou hmotnost, dochází u ní častěji k hormonálním poruchám, které mohou způsobovat nepřítomnost ovulace. To samé platí u žen s obezitou.

Tip: Přečtěte si také, jak se zbavit tuku na svém těle, máme pro vás připravených 6 tipů.

Nestresujte se, milujte se

Frekvence pohlavních styků je důležitá – žena je plodná tři až pět po sobě jdoucích dní v měsíci, proto by neměla být frekvence pohlavních styků nižší než 2 – 3 krát týdně. Nikdy to však neberte jako povinnost.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama