Jaký zvolit typ plavek na vaši postavu, abyste si připadala sebejistá a krásná? Máme pro vás několik tipů

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Milujete plavání a koupání, ale nevíte, jaké plavky zvolit, aby vám opravdu lichotily? Pak vám poradíme, jaký typ plavek dle typu vaší postavy je pro vás ten pravý.

1. Postava ve tvaru hrušky

Máte postavu ve tvaru hrušky, tedy úzká ramena a širší boky? Pokud je právě toto vaše postava, doporučujeme vám nosit jednobarevné spodní díly. U spodních dílů se vyhněte kalhotkám do pasu, pořiďte si spíše bokové. U vrchního dílu můžete být kreativnější. Nebojte se zdobení, vrstvení, výrazných barev ani vzorů, přitáhnou tak pozornost na sebe. 

2. Postava jako obrácený trojúhelník

Máte postavu ve tvaru V čili široká ramena a úzké boky? V tom případě musíte odvést pozornost od horní části těla a přitáhnout ji na tu spodní. Takže u tohoto typu postavy naopak sáhněte po výrazných spodních dílech – ať už vrstvení, barvy, vzory, řasení, cokoliv, co se vám bude líbit a u vršku vsaďte na jednoduchost a jednobarevnost. 

3. Postava jako jablko

Pro tento typ postavy existuje více označení – jablko, písmeno O, ovál. Tato postava má široký hrudník, větší bříško a oproti tomu užší boky a ramena a téměř žádný pas. Je toto váš typ postavy? Nezoufejte, i pro vás se najdou šik kousky.
V tomto případě můžete vsadit na jednodílné plavky, které jsou ale rafinovaně vykrojené a postavu opticky zeštíhlí a prodlouží. Poodhalí kousky ženského těla, a odvedou tak svým střihem pozornost od nedokonalostí. Dalším moderním kouskem jsou takzvané tankiny. Jsou to v podstatě bikiny, jen místo podprsenky máte topík, který vám schová bříško. Pro docílení krásného opálení si můžete látku z tankin vyhrnout, bývá volná, připevněná na podprsence. Dnes seženete i plavky se stahovacím efektem. 

4. Postava ve tvaru přesýpacích hodin

Máte postavu typu přesýpacích hodin? Někdy je označována jako písmeno X. Tato postava se vyznačuje stejně širokými rameny jako jsou boky a dominuje jí úzký pas. Gratulujeme, vy si můžete zvolit úplně cokoliv a bude vám to slušet.
Velmi vám budou lichotit bikiny, které zvýrazní ženské křivky. A to bez ramínek, i s vázáním za krk. Nebojte se ani kalhotek brazilského typu. A ani jednodílnými plavkami s rafinovanými průstřihy nešlápnete vedle. 

5. Chlapecká postava

Tento typ postavy bývá protáhlý, téměř bez ženských křivek. Takový postava má téměř neznatelný pas, tělo stejně široké, přirovnané k písmenu I.
Pro tento typ postavy volte plavky takové, které zvýrazní ženské křivky. Sáhněte po bokovém spodním dílu, třeba i na zavazování, které přidá na objemu. Můžete si vzít i více vykrojené bikiny, které opět postavě dodají křivky. U vrchních dílů se nebojte výztuže a nebo sáhnout ani po push-up efektu. Krásně vám zvýrazní dekolt a doplní tak vaše křivky. Pokud chcete plavky jednodílné, volte takové, co vám zvýrazní pas. 

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama