Jak v zimě pečovat o chodidla?

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Péče o nohy je velmi důležitá – v zimě obzvlášť. Zima, ponožky a uzavřená obuv dávají chodidlům velmi zabrat. Neprodyšnost v kombinaci s vlhkostí má za následek pocení nohou, plíseň, popraskané paty, zarostlé nehty a mnoho dalších projevů kožních onemocnění. Jak se těmto problémům vyhnout a co v zimních měsících rozhodně nepodcenit? Na to se podíváme v následujícím článku.

Střídejte boty

Nechoďte celou sezónu pouze v jednom páru bot, střídejte je, nechte je dostatečně vysušit. Pořizujte si obuv z kvalitních materiálů, které absorbují vlhkost. Ideální jsou kožené boty, jelikož jsou nejpoddanější a chodidla se v nich nepotí. Vodovzdornost podpoříte stříknutím impregnačního spreje.

Otevřená obuv a kvalitní ponožky

Dopřejte nohám odpočinek, v kanceláři nebo doma zkuste používat otevřenou obuv, která bude prodyšná a vhodně tvarovaná. Ponožky používejte pouze bavlněné nebo s podílem bambusových vláken. Ty chrání nohy před chladem a odřením.

Hygiena

Každodenní mytí nohou předchází nepříjemným plísňovým onemocněním a zápachu. Chodidla omyjte teplou vodou a mýdlem, nevynechejte meziprstní prostory a následně je důkladně osušte ručníkem. Zůstaňte naboso nebo si nasaďte bavlněné ponožky.

Zdroj: Freepik.com

Péče o pokožku

Po sprchování by mělo následovat odstranění zrohovatělé kůže a promazání balzámem. Používejte krémy, které zvláčňují, změkčují a ošetřují popraskaná místa. Můžete si také dopřát uvolňující a osvěžující koupel se solí nebo masáž, která podporuje prokrvení a je velmi relaxační.

Odstraňte starou kůži

Plíseň se nejčastěji projevuje prasklinami mezi prsty nebo přímo na rozpraskané kůži. Pokud se neléčí, může přecházet i na nehty. Projevuje se silným svěděním a bolestí nohou. Nejlepší pomocník na odstranění staré kůže je pemza nebo speciální jemný pilník.

Sprej proti plísním

Na trhu je již celá řada ochranných přípravků, které slouží proti množení bakterií uvnitř obuvi. Můžete také použít přímo sprej do bot proti plísni, který působí preventivně a dodává botě příjemnou vůni.

Jak se staráte o své nohy v zimě vy?

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama