Jak se uvolnit před důležitou schůzkou? Máme pro vás pár tipů

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Čeká vás důležitá schůzka a jste nervózní? Máte strach ze setkání s významným klientem, který ve vás budí obavy a respekt? Patříte k lidem, kteří mají v hlavě katastrofické scénáře týden dopředu? Pak jistě víte, že se většinou ukáže, že byly vaše obavy zbytečné. V takové chvíli stačí jediné – vědět, jak se před tak důležitou schůzkou uvolnit.

Připravte se

Nevíte, jak zahájíte pracovní jednání? Máte strach, že na něco zapomenete? Že nebudete vědět, o čem mluvit? Pak na schůzku nikdy nechoďte bez dostatečné přípravy. Alespoň den předem si sepište všechny body, které budete chtít zmínit. Nachystejte si všechny potřebné podklady, vyhnete se tak nepříjemnému zapomínání. 

Pozitivně naladěná mysl je důležitá

Pokud vás čeká důležitá událost, jistě máte ve zvyku obávat se potíží, které by mohly nastat. Ve skutečnosti ale tyto problémy často zveličujeme, až zpětně zjišťujeme, že zcela zbytečně. Zkuste místo toho myslet spíše na pozitivní důsledky. Co se stane, když vaše schůzka dopadne dobře? Polepšíte si finančně, budete mít další kontakty. Pozitivního je jistě mnoho, stačí hledat.

Nebojte se zkušenějších

Za svůj život se určitě dostanete do situace, kdy se naproti vám posadí „velké zvíře“. Člověk, který toho hodně dokázal, budí respekt a je úspěšný. Pokud jste z něj hodně nervózní, máme pro vás radu, která vám pomůže překonat trému. Zkuste si danou osobu představit při nějaké běžné, klidně i trapné situaci. Uvidíte, že váš ostych a strach zmizí. 

Nezapomínejte dýchat

Pokud se nebudete cítit dobře, začněte se soustředit na dýchání. Soustřeďte se pouze na nádech a výdech. A dělejte to tak dlouho, dokud neucítíte klid a úlevu. 

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama