Jak poznáte, že je váš partner sobec?

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Každý z nás musí být čas od času tak trochu sobec. Problém nastává v okamžiku, kdy se daná osoba chová sobecky i ve vztahu – pravá láska má být nesobecká. Své druhé polovičce bychom měli dodávat pocit bezpečí, důvěry, ale také nabídnout pomoc ve chvílích, kdy je to třeba.

Vztahový sobec – problémy, které začnou trápit

Pokud se svým partnerem počítáte také do budoucna, chcete mít jistotu, že se na něj můžete spolehnout. A to v každé situaci. Když se tak nestane, je lepší se rozejít, i když to nebude lehké. Nemá smysl doufat, že bude vaše láska tím, co vašeho partnera změní. A život se sobcem opravdu není jednoduchý. A jak se sobci chovají ke svým partnerkám?

Vůbec vám nebude naslouchat

Zatímco vy trápení svého partnera vyslechnete, postaráte se o každou jeho bolístku, snášíte jeho nálady, on se o ty vaše nezajímá? Pak je dost možné, že je váš muž vztahový sobec. Když už se se svým trápením snažíte svěřit, nemá čas vás vyslechnout, nebo vaše potíže naopak shazuje? Sobecký člověk si neuvědomuje, že problémy nemá jen on, ale i ostatní kolem něj.

Téměř s vámi nemluví

Pokud s vámi komunikuje, tak jen o tom, co zajímá jeho – o tom, co je dobré jen pro něj. Vaše názory jsou pro něj nezajímavé, tak proč by se jim věnoval. Jeho názor je však ten nejsprávnější. Sám vám bude dávat rady na počkání, většinou však i ty nevyžádané.

Zdroj: Freepik.com

Jen jedna varianta je správná – ta jeho

Sobci nezáleží na tom, že jste s ním chtěla strávit romantický večer. Na tom, že jste dost možná měla už dávno koupené lístky do kina a uvařenou večeři. Radši dá přednost večeru strávenému s přáteli, protože se mu prostě chce. Ale ve chvíli, kdy dáte přednost kamarádce před ním, vám dá čtvrthodinovou přednášku o tom, jak je to nevhodné, jak se mu mstíte a podobně. Svou pravdu mu však nevysvětlíte. Rady na to, jak mluvit se sobcem, by vydaly na celou knihu.

Sobec a podpora partnera nejdou dohromady

Sobecký partner nemá problém přesvědčovat vás o tom, že je pro vás tím nejlepším, že bez něj nedokážete sama vůbec nic. Pak máte pocit, že bez něj nejste vůbec nic a on je superman. I když to tak vůbec není. Když se k tomu přidá nějaká důležitá událost, která vás čeká, podpory se od něj nedočkáte. Neřekne vám, že vše dobře dopadne, že je s vámi. Naopak vám řekne, ať se nechováte jako hysterka.

Sobecký partner hází vinu na vás

I když se vašemu partnerovi něco nepovede, nevadí! Přeci za to můžete vy, i když nemáte s danou situací vůbec nic společného. On sám je bezchybný.

Pokud vedle sebe máte partnera, který se chová podle bodů uvedených níže, je to s velkou pravděpodobností sobec. A v tomto případě vám můžeme doporučit jen jediné – vzít nohy na ramena.

Tip: další zajímavé články o vztazích najdete v rubrice „Láska a vztahy

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama