Jak používat kosmetické pleťové oleje

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Pleťové oleje jsou v pečující pleťové kosmetice čím dál oblíbenější. Stále více žen jimi nahrazuje běžné pleťové krémy. Je zde však i mnoho žen, které se jejich používání vyhýbají kvůli přesvědčení, že po oleji budou mít pokožku příliš mastnou, že se jim ucpou póry apod. My vás dnes ale přesvědčíme o opaku.

Pleťové oleje jsou doslova zázrakem, co se pleťové kosmetiky týče. Jde o přírodní a kvalitní produkty plné minerálů, vitamínů, ale i dalších pečujících látek. Jejich používáním tak své pokožce dopřejete tu nejlepší možnou péči. A třeba také zjistíte, že nejlepší kosmetika je ta přírodní. 

Jak vybrat kosmetický pleťový olej

Pokud chcete, aby olej vaší pokožce sednul co možná nejlépe, musíte vybrat ten správný. Jinak vám opravdu nesedne – odtud jsou mýty o tom, že budete mít obličej mastný, jako byste se vykoupala ve fritéze. Zatímco mastná pleť ocení lehké a suché oleje, suché pokožce dopřávejte hutnější a výživnější kousky. 

  • Smíšená a mastná pleť: jojobový, hroznový a pupalkový olej
  • Citlivá pleť: avokádový, mandlový, konopný a meruňkový olej
  • Problematická pleť: hroznový, konopný, dýňový a šípkový olej
  • Suchá pleť: mandlový, avokádový, arganový, makadamový a meruňkový olej
  • Zralá pleť: arganový, šípkový, malinový a rakytníkový olej

Jak se pleťový olej používá?

Pokud olej nanesete na suchou pleť, rozhodně vás hydratovat nebude. Pokud ho ale použijete správně, bude sloužit jako prostředek, který uzamkne vlhkost v pleti – a ta bude hydratovaná opravdu dlouho. I z toho vyplývá, že se pleťové oleje nanášejí na navlhčenou pokožku. Použít můžete čistou, ale i květovou vodu. Nemusíte se úplně zmáčet, stačí použít rozprašovat a obličej navlhčit. 

Při použití oleje vám bude stačit pár kapek – 3 až 4. Ty se snažte rovnoměrně rozdělit mezi čelo, tváře, bradu a dekolt. Oleje se roztírají od středu obličeje směrem do stran. Můžete ho však i lehce vklepávat. Pokud bude vaše pleť po použití hodně mastná, použijte příště více vody a méně oleje. 

Kdy pleťový olej používat?

Většina žen používá pleťový olej při noční péči, protože nechtějí olej nosit pod make-upem. Pokud ale používáte suché oleje, většinou stačí, když počkáte pár minut, potom můžete make-up bez obav použít. Klidně ho můžete používat i místo svého běžného denního krému. Během dne používejte více vody a méně oleje, večer méně vody a více oleje. 

Co vy a pleťové oleje? Které jsou vaše nejoblíbenější?

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama