Jak pečovat o pleť na jaře?

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

V zimě dostává pleť hodně zabrat, proto si na jaře zaslouží kvalitní a dostatečnou péči plnou hydratace, minerálů a vitamínů. Jak o pokožku pečovat a čemu se naopak vyvarovat? Poradíme vám v následujícím článku.

Detoxikace těla i pleti

Jelikož se nám přes zimní měsíce nedostává do těla vitamín D v dostatečném množství, který běžně čerpáme ze slunečního záření, je naše kůže dehydratovaná, mdlá a v těle se hromadí škodlivé látky. Dopřejte si proto detoxikační a uvolňující masáže, zábaly, soli nebo peelingy. Tělo je však potřeba čistit i zevnitř, na to jsou ideální bylinné čaje a směsi, které čistí trávicí soustavu, podporují obranyschopnost celého těla a mají pozitivní vliv na strukturu pokožky. Vitamín D můžete přijímat také ve formě doplňků stravy.

Kvalitní jídelníček

Samotná kosmetika nedělá zázraky, nezapomínejte proto ani na vyváženou stravu. Konzumujte více zeleniny, klíčků, ryb nebo dnes velmi populárních superpotravin (spirulina, chlorella, mořská řasa). Pijte dostatečné množství tekutin a dopřát si můžete také smoothie z různých druhů ovoce nebo zeleniny. Antioxidanty obsažené ve stravě pleti prospívají, díky nim je mnohem zářivější a zdravější.

Nezapomínejte na čištění

Péči o pokožku byste neměli zanedbávat v žádném ročním období. Pokud používáte kvalitní produkty, nemusíte se bát toho, že by byla vaše pleť zatížená. Věnujte každý den čas důkladnému a hloubkovému čištění, které pomáhá regeneraci, projasnění a volnému dýchání pokožky. Pleť po celodenním nánosu nečistot může udělat velkou neplechu, proto péči nezanedbávejte.

Pozor na sluníčko

Na jaře umí být slunce ze dne na den mnohem agresivnější, snažte se tedy kůži dostatečně chránit. Začněte používat ochranné krémy s vyšším ochranným faktorem, při výběru vždy myslete na váš typ pleti. Pokožka tak bude chráněná před spálením, vznikem pigmentových skvrn nebo nových vrásek. Pokud potřebujete zakrýt nedokonalosti, řešením je například BB krém, který kromě ochrany zajišťuje sjednocení tónu pleti. 

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama