Dejte si ananas! Pomáhá s hubnutím a umí toho ještě mnohem více

Gynex

Reklama

Plátek ananasu na osvěžujícím a lákavém drinku? Jasně, sem s ním! Ananas – vesele žluté a pořádně šťavnaté ovoce má své příznivce i odpůrce. Do jaké skupiny patříte právě vy?

Ananas má svou typickou chuť i vůni. Je aromatický a výrazný, právě proto nemusí být po chuti automaticky úplně každému. Pokud se ale řadíte k lidem, kterým ananas nevadí – super! Můžete ho totiž využít nejen ve snaze zhubnout, ale může vám toho nabídnout ještě mnohem více.

Kde se vzal, tu se vzal…

Všechny víme, že ananas je exotické ovoce, které se tady u nás nepěstuje. Víte ale, kde přesně se tohle vitamíny nadupané ovoce vlastně vzalo? Pokud tipujete, že za jeho přivezení do Evropy, odkud se nadále rozšířil do dalších míst, vděčíme známému Krištofovi Kolumbovi, pak máte pravdu a dostáváte od nás palec nahoru.

Ananasu ale trvalo nějakou dobu, nežli lidé přišli na pravý způsob, jak si ho skutečně vychutnat. Možná za to mohla jeho již zmíněná typická chuť, která může být i lehce štiplavá a ne každému jazýčku taková chuť lahodí. Díky průmyslové revoluci se pěstování ananasu rozšířilo a dostalo na vysokou úroveň.

Jak pomůže s hubnutím?

Která z nás by nechtěla alespoň maličko zhubnout, že? Všechny toužíme po dokonalé postavě, ale cesta k ní není zrovna jednoduchá. A víte co? Ve snaze zhubnout vám může pomoci i krásně žlutý ananas.

Pozornost v tomto případě věnujte zejména ananasové šťávě, která je perfektní pro redukční diety. Obsahuje totiž velké množství ovocného cukru, který tělu dodává potřebnou energii. Organismus tak mnohem snáze překoná únavu i pocity hladu, takže vámi vybranou dietu překonáte snáze.

Bojovník proti celulitidě

U ananasové šťávy ještě na chvíli zůstaneme. Proč? Pomáhá totiž proti jednomu velmi častému problému, se kterým se my ženy potýkáme dnes a denně: celulitida.

Nechvalně známá pomerančová kůže, která na pohled nevypadá ani trochu dobře a ubírá nám na sebevědomí, trápí mnoho žen. Podle vědců ananasová šťáva pomáhá celulitidu odbourávat – pokud se aplikuje přímo na pokožku, redukujte podkožní tuk.

S ananasem proti sníženému libidu

Tu a tam se stane, že prostě na jakékoli intimnosti za dveřmi vaší ložnice prostě nemáte náladu. Pokud se ale dlouhodobě potýkáte se snížením libida, což váš partner určitě nese velmi nelibě (známe chlapy), pak si můžete zkusit pomoci s ananasovou šťávou.

Ne každý to ví, ale kdo to ví, ten na ananas nedá dopustit. V karibských zemích je dokonce ananasová šťáva často používána jako afrodiziakum. Proč to nevyzkoušet? Pochutnat si na ananasu a pak šupem do postele s vaším partnerem!

Díky ananasu budete krásnější

Na závěr ještě zmínka o tom, že díky tomuto exotickému ovoci můžete být krásnější – konkrétně tedy vaše vlasy, pokožka a nehty. Ananas v sobě obsahuje velké množství biotinu, který má pozitivní vliv na zdraví pokožky, pevnost nehtů a krásu vlasů.

Tip: Víte, proč pít matcha čaj? Zjistěte, co vše nabízí a jaké jsou jeho účinky.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama