Co pomůže na bolavé puchýře z bot? Zkuste třeba černý čaj nebo aloe vera

Gynex

Reklama

Ach jo. Už je tam zase! Bolestivé puchýře na chodidlech, které o sobě dávají dost nepříjemně vědět na každém vašem kroku. Jenže vy se těch krásných botiček prostě nechcete vzdát, ačkoli z nich máte tohle trápení, viďte?

Nemusí jít nutně jen o úplně nové botky. Puchýř nás dokáže zaskočit i tehdy, kdy strávíme delší dobu v naší oblíbené obuvi. Nejdříve se tváří nenápadně, zpočátku o něm ani nevíte a pak je najednou tam a jeho přítomnost už nelze nezaznamenat.

Co pomůže na bolavé puchýře?

Puchýř měla na noze minimálně jednou snad každá z nás. Jistě se tedy shodneme na tom, že nejenže na pohled nevypadá ani trochu hezky, ale navíc dokáže i hodně bolet.

Jakmile na noze objevíme puchýř, logicky se začneme zajímat o to, jak se toho neřáda zbavit. Máme pro vás několik rad a tipů, jak v pohodlí domova dát nechtěnému puchýři sbohem a zbavit se ho dříve, nežli vám znepříjemní každý váš krok.

Nepodceňujte sílu černého čaje

Pro mnoho lidí je černý čaj něco naprosto obyčejného. Ne každý mu přijde na chuť. Možná ale nevíte, že černý čaj toho hodně dokáže, proto bychom jej určitě neměli podceňovat.

Věděly jste, že se černý čaj pyšní protizánětlivými účinky? Uvařte si doma šálek černého čaje a nechte ho pořádně vyluhovat. Poté čaj nalijte do lavoru nebo do kbelíku s teplou vodou. Udělejte si pohodlí a ponořte nožku s puchýřem do hřejivé lázně – dopřejte si alespoň 15 minut ničím nerušeného klidu. Doporučujeme opakovat několikrát do týdne, dokud se puchýř nevzdá a nezmizí.

Využijte zásobu péče o miminko

Kdo má doma malé dítě, ten nám dá jistě za pravdu, že se v péči o milovaného drobečka neobejdete bez krému na opruzeniny. A víte co? Mast na opruzeniny, kterou jste doposud používaly jen na zadeček vašeho dítěte, můžete skvěle využít, když se chcete zbavit puchýře.

Úplně nejlepší jsou masti, které v sobě obsahují oxid zinečnatý. Ten naprosto báječně pomáhá na podrážděnou pokožku.

Na puchýře pomůže i aloe vera

O pomoci a přínosech aloe vera se toho napsalo už mnoho. Stále jsou ale ženy, které na vlastní kůži mocnou sílu téhle rostlinky nevyzkoušely. Takže pokud jde o puchýř, je k tomu ideální příležitost!

Aloe vera v sobě obsahuje látky, které působí protizánětlivě. Díky tomu skvěle pomáhá například na zarudnutí a otoky. Mimo jiné postižené místo krásně hydratuje a udržuje pokožku vlhkou, což skvěle urychlí hojení nežádoucího puchýře. Pravidelně postižené místo natírejte listem aloe vera a budete mile překvapené, jak rychle se dá puchýř na ústup.

Tip: Přečtěte si také, jak se zbavit nadměrného pocení a co na něj zabírá

Poznejte kouzlo jablečného octa

Klasický ocet má doma každá hospodyňka, o tom nemusí být sporu. Co ale ocet jablečný? Ten doma máte? Pokud ne, není na škodu jej doplnit!

Ideálně organický jablečný ocet můžete mimo jiné využít i k odstranění puchýře na noze. Má totiž antibakteriální vlastnosti, které zabraňují infekci. Stačí do octu namočit tamponek a tím poté pravidelně potírat postižená místa.

Tip: Zjistěte také, jaké bylinky pomáhají při bodnutí hmyzem

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama