Co dělat při pocitu prázdnoty a samoty?

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Pokud se cítíte osaměle, je mnohdy obtížné nacházet pozitiva a snažit se dělat život lepším. Jak s takovým pocitem pracovat a co vlastně prázdnota značí? Řekneme si v následujícím článku.

Pocit prázdnoty

Vnímáte, že vám v životě nic nedává smysl, nejste šťastní a vlastně ani přesně nevíte, jak se cítíte. To mnohdy vyplývá z potlačování emocí, které vědomě či nevědomě odsouváte na druhou kolej. Býváte mnohdy frustrovaní, hromadí se ve vás stres, hněv a špatné rozpoložení. 

Osamocení není samota

Strach z osamělosti může negativně ovlivnit psychické i fyzické zdraví. Čas od času se s tímto příznakem setká každý z nás. Od samoty se odlišuje tím, že osamoceně se můžete cítit i ve společnosti jiných lidí, rodiny či blízkých. Pokud ostatní neví, jak se cítíte, vaše mysl začne více vnímat osamělost. Pocity většinou dříve nebo později přejdou, proto se nebojte, že by se jednalo o dlouhodobý jev.

Změňte životní styl

Zkuste do svého života zapojit relaxační metody, díky kterým se mozek zklidní a uvolní. Mezi ty nejznámější patří meditace, jóga, dechová cvičení nebo bylinky ve formě čajů, nálevů, oleje nebo jako extra přídavek do horké koupele. Aktivně využívejte svůj volný čas, například fyzickou aktivitou, která ve vás vyvolá endorfiny a navodí příjemný pocit spojený s dobrou náladou. Nebudete mít čas přemýšlet nad každou maličkostí, oprostíte se od reality a strávíte nějakou chvíli pouze se svou myslí.

Běžte do přírody

Projděte se na čerstvém vzduchu, vyrazte na procházku do lesa nebo parku. Pokud máte pejska, vezměte ho s sebou nebo zajděte do nejbližšího psího útulku, kde můžete udělat dobrý skutek a psího chlupáče vyvenčit. Příroda dokáže dobít baterky a pomůže najít smysl života.

Žijte podle sebe

Buďte upřímní sami k sobě a zamyslete se, zda na vás není ze strany rodiny nebo kamarádů vyvíjen určitý nátlak. Ten často vede ke špatným rozhodnutím, jelikož se chcete každému zavděčit, prohlubuje pocit frustrace a pochybností. Najděte vnitřní klid, nenechte si od ostatních organizovat život a snažte se žít spokojeně.

Odpoutejte se od sociálních sítí

Život ve virtuálním světě mnohdy vede k úzkostným pocitům, smutku a osamělosti. Na sociálních sítích je vidět převážně pozlátko, vše působí dokonale a člověku, který se v daný moment necítí šťastně, to může způsobit pochybnosti a pocit, že nestojí za nic. Přestaňte trávit hodně času na telefonu, upřednostňujte reálná setkání před těmi virtuálními.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama