Chcete začít cvičit, ale nevíte, kde začít? Poradíme vám!

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Cvičení je podstatnou součástí zdravého životního stylu, pro tělo je velmi prospěšné. Důležité je se přestat vymlouvat na nedostatek času, financí nebo prostoru a pustit se do něj. Jak se cvičením konečně začít a co dělat, abyste po několika týdnech nevyhořeli? Vše vám řekneme v následujícím článku.

Motivujte se

Sport nás pozitivně ovlivňuje v mnoha směrech. Zlepšuje kondici, redukuje tuk, posiluje imunitu a navozuje pocit štěstí. Všichni ale známe momenty, kdy se nám nic nechce, jsme líní a pouze hledáme výmluvy, proč to nejde. 

Zkuste si na chvíli sednout a přemýšlet, jaká je vaše motivace začít se cvičením. Nestačí si říct, že chcete zhubnout, důležitý je důvod, proč? Velkou roli hraje zdravotní hledisko, fyzický a psychický stav. Pokud cítíte, že se sebou opravdu musíte něco dělat, nic neodkládejte. Nemáte tolik času? Nebo jen nechcete sportovat mezi lidmi? 

Cvičte doma nebo se domluvte s kamarádkou. Udělejte vše pro to, abyste nic neodsouvali na příští týden a byli opravdu odhodlaní do toho šlápnout. V motivaci vám může pomoci například tréninkový plán, barevně vyznačené tréninkové dny, které si poté můžete odškrtnout jako splněné nebo zkrátka pocit, že pro sebe začnete dělat něco zdraví prospěšného.

Zvolte si tréninkové místo

Rádi běháte venku, cvičíte kardio nebo chodíte na lekce do posilovny? Vyberte si, jaké cvičení byste rádi zkusili nebo o kterém víte, že vás naplňuje. Pokud si nejste jisti, můžete aktivity střídat nebo jich v začátcích vyzkoušet několik. 

Každé místo na cvičení má v sobě různá pozitiva a je pouze na vás, co od něj chcete a očekáváte. Pokud máte rádi klid, chcete se cítit příjemně a víte, co a kdy budete cvičit, najděte si ve svém bytě dostatek prostoru pro celý trénink. Chcete získat nové zkušenosti a lákají vás skupinové lekce? Dejte šanci fitku, kde můžete trénovat sami, s fitness trenérem nebo ve skupině zhruba deseti lidí, kde všichni táhnete za jeden provaz.

Dopřejte si odpočinek

Protažení, strečink a regenerace snižují bolest svalů, zvyšují flexibilitu a zabraňují úrazům. Nezapomínejte proto na odpočinkové dny, ve kterých nesportujte, běžte raději na procházku nebo si zaplavat.

Pozor na správnou techniku

Mnoho začínajících sportovců podceňuje správně provedenou techniku. Ta pomáhá k větší efektivitě a především si do budoucna netvoříte žádné zdravotní problémy. Při špatné technice vás mohou bolet záda a partie, které by vás za normální situace vůbec bolet neměly.

Pokud nevíte, jak daný cvik provést, inspirujte se na internetu, kde je plno videí a podrobných návodů. Další možností je trénink s profesionálním trenérem, který vás technikou provede, vše vysvětlí a opraví vaše chyby.

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama