Chcete si odpočinout? Víme, proč byste měli vyrazit na masáž

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Masáž – něco, co si může dopřát úplně kdokoliv, klidně i vy sama. V současnosti si můžete vybírat z nejrůznějších typů masáží. U jedné si odpočinete, zatímco další se pokusí napravit vaše problémy. Víte ale, proč byste měli na masáž vyrazit?

Uleví vám od bolesti

Není ničím neobvyklým, když vám začnou tuhnout často namáhané a zatěžované partie – pokud sedíte každý den u počítače, jde často o zatuhnutí celé oblasti ramen i krku. Při masáži dojde k povolení těchto přetížených svalů, což vám uleví od bolesti. 

Odpočinete si

V každém masážním salonu masér dbá na to, aby masáž probíhala v uvolněné a příjemné atmosféře. Zatímco masér se bude věnovat vašemu tělu, vy si můžete užívat chvíle klidu a pohody. Pokud vás nebude nic rušit, můžete při masáži také mírně meditovat. Odpočine si vaše tělo, ale i mysl.

Odblokujete se

Většina masáží pracuje s energií člověka. Při masáži dojde k odstranění bloků, čímž dojde k propojení energetických kanálů – místa, kde máte nadbytek energie, budou spojena s místy s nedostatkem energie. Dojde k plynulé cirkulaci v systému a celkovému osvěžení. 

Detoxikace a lymfa

Při masáži (ať už si vyberete jakoukoliv) dojde k rozproudění krve, ale i lymfatické tekutiny – dokonce existují masáže, které lymfu popoženou v případě, že máte zablokovaný lymfatický systém. Díky tomu se toxiny dostanou z míst, kde se hromadily (typicky tuk v podkoží a usazeniny v kloubech) zpět do systémů. Tělo tak dostane možnost zbavit se jich.

Při masáži dochází k detoxikaci těla a rozproudění energie v něm – dojde k oživení funkčnosti vašich orgánů. Věděli jste, že nedostatečná funkce orgánů je často způsobena toxicitou a nedostatečnou průchodností? Stačí pravidelná masáž a zbavíte se mnoha problémů. 

Ušetříte

Ačkoliv se může zdát, že vás pravidelné masáže vyjdou na nemalé peníze, nemáte tak úplně pravdu. Jen si představte ušlý zisk na nemocenské, čas strávený u lékařů, případné operace a psychické problémy. Pokud se budete pravidelně hýbat a chodit na masáže, dost problémů (minimálně se zády) se vám vyhne obloukem. Masáž vám uleví od bolesti, postará se o pocit odlehčení, současně vám zklidní psychiku.

Stačí pouze pár masáží a dojde k úplnému zklidnění některých bolestí, zlepšení pohyblivosti a harmonizaci činnosti trávicího traktu. Také zmizí křeče v končetinách, lymfě nebude bránit nic v její činnosti. Pravidelnými masážemi podpoříte svůj imunitní systém, zbavíte se bolestí hlavy, ale také nespavosti. A to stojí za vyzkoušení, ne?

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama