5 tipů, jak můžete svým vlasům dodat objem

Zdroj: Freepik.com

Gynex

Reklama

Mnoho žen touží po nadýchané a zářivé hřívě plné objemu. Zejména u jemnějších vlasů se můžeme často setkat s plihnutím, ztrátou lesku a vzhledu bez života. Poradíme vám, jak o tyto vlasy pečovat a nezapomeneme zmínit ani techniku, která je pro získání objemu klíčová.

Správné mytí

Vybírejte šampon určený přesně pro váš typ vlasů a na získání objemu. Správný šampon poznáte tak, že vlasy nezatíží, budou méně mastné a vzdušnější. Vybírejte z profesionálních řad vlasové kosmetiky a použijte také kondicionér. Ten aplikujte pouze do délek vlasů nebo na konečky, ne na pokožku hlavy. Šampon i kondicionér je potřeba pečlivě vymýt, aby se na hlavě neusazovaly zbytky a nezatěžovaly vlasy.

Použijte fén

Nejlepší metoda pro jemné a nepoddajné vlasy je fénování v předklonu. Vlasy jsou poté nadýchané a toho chceme docílit. Pokud necháte vlasy volně schnout, mají tendenci zplihnout a dříve se mastit. Jen pozor na horký vzduch, používejte raději nižší stupeň, který je na vlasy vhodnější.

Zdroj: Freepik.com

Přehození pěšinky

Úprava pěšinky okamžitě zvětší objem, proto je ideální ve chvíli, kdy cítíte ve vašich vlasech zplihlost. Vlasy přemístěte na druhou stranu, na zafixování nesmí chybět lak. Tento trik můžete během dne měnit a pěšinku si tak přehazovat ze strany na stranu. Ve vlasech si tak zachováte permanentní objem.

Styling

Při použití stylingových přípravků se vyplatí investovat do kvalitní péče, která bude působit přirozeně a vlasy vám neslepí. Nejvhodnější je pěnové tužidlo, které nanesete přímo ke kořínkům. Tento přípravek vlasy nezatěžuje, ale dávejte si při nanášení pozor, stačí ho opravdu malé množství. Pokud to s ním přeženete, docílíte tak opačného efektu.

Střih, který vám sluší

Pokud máte řídké vlasy, pěstujte si je v maximální délce po ramena. Budou tak působit opticky objemněji a zdravěji. Navštivte kadeřnický salón, kde vám s vhodným střihem určitě poradí. Zároveň nezapomínejte na pravidelné prostříhávání, které je pro jemné a řídké vlasy vhodnější než rovný střih. Vlasy se tak provzdušní a opticky zahustí.

Jak bojujete s jemnými vlasy vy?

Sdílet na Facebooku

Arganový olej

Reklama